Co ciekawe, mimo obecności na sesji, w tym głosowaniu nie wzięli udziału Jakub Kwaśny i Krzysztof Janas. Od głosu wstrzymali się: Agnieszka Danielewicz, Piotr Górnikiewicz, Zbigniew Kajpus, Kinga Klepacka, Krystyna Mierzejewska, Sebastian Stepek, Grzegorz Światłowski i Marian Wardzała.
Swojego oburzenia nie krył Tomasz Olszówka, który w głosowaniu wyraził swój sprzeciw wobec pomysłu. Radny nawiązał też do kolejnego punktu obrad. Decyzją tarnowskich rajców rondo u zbiegu ulic Elektrycznej i Alei Piaskowej będzie nosić imię Premiera Tadeusza Mazowieckiego.
- Jest mi trochę przykro. Koleżanki i koledzy dopięli w Radzie miasta politycznego dealu: będzie rondo Kaczyńskiego w zamian za rondo Mazowieckiego. Premiera Tadeusza Mazowieckiego potraktowano przy tym instrumentalnie jako - wymyśloną na potrzeby sytuacji - cenę za zgodę na Kaczyńskiego. O osobie Mazowieckiego i jego zasługach nikt z autorów tego pomysłu nawet nie wspomniał na sesji (w przeciwieństwie do gromkich laudacji radnych z PiS na rzecz Kaczyńskiego) - wszystko po to, by szybko przyklepać ten słaby deal – pisze na profilu Facebook Tomasz Olszówka.
Polecany artykuł:
Podczas ostatniej sesji, radni nadali też nową nazwę skrzyżowaniu u zbiegu ul. Jana Pawła II i drogi stanowiącej dojazd do autostrady A4. Rondo będzie nosić nazwę Jana Głuszaka Dagaramy – filozofa i wybitnego tarnowskiego architekta przyszłości.
To jednak nie koniec. Skwer w bliskiej okolicy Starego Cmentarza będzie nosić imię wybitnego tarnowskiego historyka Antoniego Sypka.