Największe kontrowersje budzi nowa nazwa zbiegu ulic: Klikowskiej, Elektrycznej, Ks. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Rondo miałoby nosić nazwę Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pomysł złożył klub radnych z Prawa i Sprawiedliwości.
- W związku z przypadającą 10. rocznicą katastrofy lotniczej, w wyniku której poniósł śmierć prezydent wraz małżonką Marią i towarzysząca mu delegacja złożona z przedstawicieli rodzin katyńskich, parlamentarzystów, duchownych, kombatantów - wnosimy o upamiętnienie tragicznie zmarłego prezydenta RP – czytamy w uzasadnieniu radnych PiS.
Nową nazwę: „Rondo Premiera Tadeusza Mazowieckiego” może mieć też skrzyżowanie u zbiegu ulic Elektrycznej i Alei Piaskowej.
- W związku z obchodami 30. lat odrodzonego samorządu terytorialnego w Polsce, która to rocznica przypada właśnie na okres od marca (przyjęcie ustawy o samorządzie gminnym) do maja (pierwsze wolne wybory do rad gmin) proponuję się nadać nazwę rondu w mieście imieniem Premiera Tadeusza Mazowieckiego. To właśnie reforma samorządowa była jednym z niekwestionowanych sukcesów rządu Tadeusza Mazowieckiego. Zmiany zainicjowane w Senacie RP, wdrażane były przez kierowany przez Tadeusza Mazowieckiego gabinet – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.
Kolejna nazwa skrzyżowania dotyczy zbiegu ul. Jana Pawła II i drogi stanowiącej dojazd do autostrady A4. Rondo ma nosić nazwę Jana Głuszaka Dagaramy.
- To wybitny tarnowski architekt przyszłości, filozof, poeta uznawany za jednego z najbardziej oryginalnych wizjonerów architektonicznych na świecie. Studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej, ale ze względu na stan zdrowia studiów tych nie ukończył. Jeszcze w okresie studiów był laureatem licznych nagród za śmiałe projekty futurologiczne. Obecnie uznawany za jednego z najwybitniejszych twórców polskiej architektury futurologicznej – czytamy w uzasadnieniu projektu.
Podczas sesji radni pochylą się też nad propozycją nazwania skweru imieniem Antoniego Sypka. Nieruchomość przynależy do Starego Cmentarza. Wybitny tarnowski historyk był założycielem i wieloletnim prezesem Komitetu Opieki nad Starym Cmentarzem w Tarnowie. To on zainicjował doroczne kwesty na ratowanie zabytkowych nagrobków tej nekropolii. Zmarł w 13 lutego. Miał 74 lata.