Przystanek autobusowy

i

Autor: Justyna Świderska Zdjęcie ilustracyjne

Tarnów: Kobieta NAPADNIĘTA na przystanku. Pomógł rowerzysta

2021-08-23 10:00

60-letnia mieszkanka Tarnowa została napadnięta na jednym z przystanków na ulicy Lwowskiej. Czekała na autobus po zakupach w pobliskim supermarkecie. 39-letni mężczyzna wyrwał jej reklamówkę z kupionymi rzeczami i zamierzał uciec. Kobieta stawiała opór, ale napastnik uderzył ją w głowę, przez co upadła i straciła przytomność. Pomógł przypadkowy świadek.

Napaść na kobietę na przystanku

Takiego finału wyjścia do sklepu nie spodziewała się 60-letnia mieszkanka Tarnowa. Kobieta została napadnięta na jednym z przystanków na ulicy Lwowskiej, krótko po tym gdy zrobiła zakupy w pobliskim supermarkecie. Gdy czekała na autobus w pewnym momencie podbiegł do niej 39-letni mężczyzna. Wyrwał jej reklamówkę z kupionymi rzeczami i zamierzał uciec. Kobieta stawiała opór i próbowała odzyskać skradzione mienie, ale napastnik uderzył ją w głowę, przez co upadła i straciła przytomność. Na szczęście całą sytuację zauważył przypadkowy świadek, który się nie zawahał i zareagował widząc co się dzieje.

- Przejeżdżający akurat wtedy tamtędy rowerzysta, widząc co się dzieje rzucił się na złodzieja, powalił go na ziemię i trzymając aby nie uciekł, czekał na przyjazd policji. Jako pierwszy na miejscu pojawił się patrol Zespołu Przewodników Psów Służbowych tarnowskiej komendy miejskiej. Mundurowi zajęli się panią i 39-latkiem. Ten ostatni został zatrzymany w policyjnym areszcie - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Po założeniu kajdanek mundurowi przebadali napastnika na obecność alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był nietrzeźwy. Dlatego noc spędził w areszcie. Następnego dnia, gdy już wytrzeźwiał mieszkaniec powiatu tarnowskiego usłyszał zarzut usiłowania tak zwanej kradzieży rozbójniczej. Grozi mu za to kara pozbawiania wolności od roku do 10 lat. Do czasu rozprawy w sądzie prokurator nałożył na niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Czego nie wypada robić na ślubie? Rozwiąż QUIZ i sprawdź czy wiesz jak się zachować!

Pytanie 1 z 5
Kiedy wznosić toast?
Ślub Edwarda Miszczaka i Anny Cieślak