Ulica Lwowska: dobiega końca pierwszy etap prac [ZDJĘCIA]

2021-08-20 14:49

Na razie kierowcy nie odczują większych zmian, chociaż drogowcom udało się przebrnąć przez pierwszy etap prac modernizacyjnych na ulicy Lwowskiej w Tarnowie. Przebudowano już rondo, ale drogę czeka jeszcze rozbudowa na odcinku od szpitala do granicy miasta i przebudowa skrzyżowania z ulicą Karpacką. Kiedy zmotoryzowani w Tarnowie będą mogli odetchnąć?

Prace w ramach pierwszego etapu modernizacji ulicy Lwowskiej w Tarnowie mają się zakończyć jeszcze we wrześniu. Dotychczas inwestycja pochłonęła 38 milionów złotych. Największym wyzwaniem dla drogowców była przebudowa ronda Zesłańców Sybiru. Teraz jest większe niż wcześniej, ma dwa pasy i pięć zjazdów. Cały obiekt został też przesunięty. Najważniejsze dla kierowców jest to, że już można przejechać po nim jednym pasem. Prace w ramach pierwszego etapu obejmowały również zbudowanie przepustu na potoku Małochlebówka.

Tragedia na jeziorze Pakoskim. Utonęło dwóch młodych wędkarzy

- Przy przebudowie zastosowano tzw. tubosidery. Są to nowoczesne konstrukcje z blachy falistej, które pozwalają na optymalną kontrolę przepływu wody. Poza tym ich zastosowanie umożliwia szybsze przeprowadzenie prac i obniżenie ich kosztów. Efektem modernizacji są także dwa parkingi, które łącznie mogą pomieścić około 170 samochodów, wygodne chodniki i bezpieczne ścieżki rowerowe – informuje Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.

Tymczasem trwają prace przygotowawcze do realizacji dwóch kolejnych etapów prac na ulicy Lwowskiej. Prowadzi je Zarząd Dróg i Komunikacji. W kolejnym etapie drogowcy zajmą się rozbudową ulicy na odcinku od Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza do granicy miasta. Mają tam zostać zbudowane wyspy, które będą kanalizowały ruch samochodów. Zgodnie z planem na skrzyżowaniu z ulicą Karpacką ma się pojawić sygnalizacja świetlna. W toku są już starania o uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRiD).

- Jeszcze bardziej skomplikowane przedsięwzięcia są planowane na odcinku od potoku Małochlebówka do wiaduktu. By uniknąć konieczności zwężenia jezdni i utrzymać cztery pasy ruchu, chodnik i ścieżka rowerowa zostaną poprowadzone specjalną podwieszaną kładką nad Wątokiem – w rejonie wiaduktu kolejowego. Dzięki temu na całej szerokości drogi pod wiaduktem będzie mógł być poprowadzony ruch samochodowy – dodaje Ireneusz Kutrzuba.

Pierwszy etap prac przy modernizacji ulicy Lwowskiej dobiega końca, ale kierowcy w Tarnowie jeszcze nie mogą odetchnąć z ulgą. Zmotoryzowani będą mogli tamtędy przejechać bez utrudnień dopiero po zrealizowaniu wszystkich planów.

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]