Dzień Języków Obcych

i

Autor: Iwona Kajmowicz Międzynarodowo w WSME w Tarnowie

TARNÓW: Europejski Dzień Języków Obcych w ZSME. Jak bawili się uczniowie?

2022-09-27 14:00

Międzynarodowe święto obchodzili uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie. Młodzież mogła się zmierzyć w konkursie karaoke, a uczniowie pierwszych klas wzięli udział w quizie „Denglish”. Na nauczycieli i uczniów czekały stoiska ze słodkim co nieco.

Niektórzy uczniowie przyszli do szkoły w białych szatach, przepasanych kolorowymi opaskami. Byli i tacy, którzy mieli liście laurowe we włosach przebrani za starożytnych Rzymian. Na korytarzach można było spotkać „Francuza”, w berecie i koszulce w biało-czarne paski. Nie zabrakło także „Niemca” z Bawarii w krótkich spodenkach na szelkach, białych skarpetkach do kolan i w kapelusiku. Przebranie było wzorowane na strojach, jakie możemy zobaczyć podczas Oktoberfestu. A przebrani uczniowie wzięli udział w konkursie na najlepszy strój.

Na korytarzu szkoły były rozstawione stoiska z ciastami. W punkcie niemieckojęzycznych państw królowała szarlotka i niemieckie danie – kiełbaski w bułce tartej. Były także ciasta nie związane z konkretnym państwem. Można było zakupić marchewkowe lub bananowe brownie, sernik, malinową chmurkę i wiele innych ciast i ciasteczek. Poczęstunek przygotowali rodzice uczniów a zysk przeznaczony był na cele charytatywne.

Koncerty 2023 - te gwiazdy przyjadą do Polski i dadzą niezapomniane show!

Przedstawiciele klas pierwszych uczestniczyli w quizie „Denglish” w języku angielskim i niemieckim. Pytania dotyczyły m.in. sportu, znanych osób i jedzenia. Znaleźli się też śmiałkowie, którzy próbowali swoich sił w śpiewie. W konkursie karaoke obowiązkowo trzeba było zaprezentować piosenki obcojęzyczne.

Międzynarodowe święto, Europejski Dzień Języków Obcych, przypada na 26 września. Rada Europy ustanowiła je w 2001 roku. Wydarzenie ma zachęcać młodzież do nauki języków obcych i poszerzać wiedzę o kulturach innych krajów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Bądź jak uczestnik Familiady. Wybierz najlepiej punktowaną odpowiedź!

Pytanie 1 z 10
Co w przenośni może być czarne?