Okres pandemii i zdalnego nauczania pokazał, że cyfryzacja to ogromnie ważny element kształcenia. Dlatego władze małopolski zdecydowały się na stopniowe zmiany w metodach edukacji. Wytypowano 22 placówki z całego województwa, którym zapewniono najnowocześniejszy sprzęt. Szkoła podstawowa nr 8 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tarnowie jest jedną z tych, które zakwalifikowały się do projektu. Niedawno przeszła prawdziwą cyfrową rewolucję.
- Jesteśmy dumni z udziału w projekcie HUMINE. Jest to pierwszy taki program, który angażuje całe nasze grono pedagogiczne. Najważniejsze jednak jest to, że lekcje sprawiają wszystkim przyjemność. Uczniowie mogą się wreszcie przekonać, na czym polega metoda STEAM. To zupełnie inne podejście do edukacji. Sprzęt nie jest wykorzystywany wyłącznie na informatyce, ale niemal na wszystkich zajęciach. Dzięki urządzeniom, które otrzymaliśmy w ramach projektu, wyposażymy dodatkowo dwie sale. Wszystko przebiega tak sprawnie, że możemy tego dokonać jeszcze w tym miesiącu - mówi Agnieszka Krakowska, wicedyrektor szkoły podstawowej nr 8 w Tarnowie.
Polecany artykuł:
Projekt ma stopniowo przygotować najmłodszych do wejścia na rynek pracy. Jak przyznają koordynatorzy projektu, większość zawodów przyszłości będzie wymagała umiejętności cyfrowych na wysokim poziomie. Jednak ze zmian skorzystają nie tylko uczniowie. Jest to również okazja dla pedagogów do podnoszenia swoich kompetencji zawodowych. Dlatego akcję cały czas wspiera Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Niebawem do drugiej tury projektu zostaną wytypowane kolejne 22 szkoły w regionie. Na podobnych zasadach otrzymają one sprzęt, który pozwoli im na odejście od znanych do tej pory metod kształcenia. Cyfrowa transformacja może sprawić, że w małopolskich placówkach wkrótce zapomni się o tablicy kredowej.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!