Dziecko zmarło w szpitalu w Brzesku

i

Autor: Pixabay Dziecko zmarło w szpitalu w Brzesku. Prokuratura sprawdza, czy nie doszło do błędu lekarskiego

Na sygnale

Śmierć noworodka w szpitalu w Brzesku. Czy doszło do błędu lekarskiego?

Prokuratora Rejonowa w Brzesku prowadzi postępowanie w sprawie śmierci noworodka. Do dramatycznego zdarzenia doszło 20 maja 2024 roku. O godzinie 3:00 matka miesięcznego dziecka, zaniepokojona jego stanem zdrowia, zawiozła go na Szpitalny Oddział Ratunkowy brzeskiej placówki. Tam noworodek trafił na oddział, gdzie tuż po godzinie 5:00. Prokuratura sprawdza, czy nie doszło w tym przypadku do błędu lekarskiego.

Brzesko. Dziecko zmarło w szpitalu. Prokuratura sprawdza, czy nie doszło do błędu lekarskiego

Prokuratura Rejonowa w Brzesku, jak informuje prok. Mieczysław Sienicki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, wszczęła postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci miesięcznego dziecka. Noworodek zmarł w szpitalu w Brzesku 20 maja 2024 roku po godzinie 5:00.

— Zabezpieczono dokumentację medyczną ze szpitala, a także monitoring. Obecnie trwa analiza zapisu. W zakładzie medycyny sądowej Collegium Medicum w Krakowie przeprowadzono sekcję zwłok. Na chwilę obecną prokuratura nie otrzymała jeszcze protokołu posekcyjnego. Nie można więc stwierdzić, jaka była bezpośrednia przyczyna śmierci tego dziecka. Po zgromadzeniu pełnego materiału dowodowego, przede wszystkim po pozyskaniu protokołu posekcyjnego, prawdopodobnie zajdzie potrzeba zasięgnięcia opinii instytutu na terenie placówki medycznej pod kątem, czy czynności przeprowadzone względem tego dziecka były prawidłowe, czy też w tym przypadku mogło dojść do błędu lekarskiego — informuje w rozmowie z Radiem ESKA Tarnów prok. Mieczysław Sienicki, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

Według prokuratora prowadzone śledztwo może potrwać nawet kilka miesięcy. Wprawdzie przeprowadzono już sekcję zwłok noworodka, ale protokół badania sekcyjnego nie został jeszcze sporządzony.

— Trzeba się liczyć z tym, że to śledztwo nie zostanie zakończone w ciągu tygodnia. Mało prawdopodobne jest też, że zakończy się w ciągu miesiąca, gdyż, jak uczy doświadczenie, na protokół posekcyjny prokuratura musi czekać czasami kilka tygodni, a nawet, jeśli jest potrzeba wykonania dodatkowych badań laboratoryjnych, kilka miesięcy. Wtedy będzie się można wypowiedzieć, czy będzie konieczna opinia pod kątem błędu lekarskiego — podkreśla prok. Mieczysław Sienicki.

Według artykułu 155 Kodeksu karnego za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie jeszcze nikomu nie postawiono zarzutów.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Makabryczne odkrycie w Woli Szczucińskiej. Ciała dwóch dziewczynek w pogorzelisku [GALERIA]

Grób Nadii ( † 3 l.) i Oliwii ( † 5 l.) sióstr z Woli Szczucińskiej

Tych utworów bała się władza w PRL! Jak dobrze znasz zakazane polskie piosenki?

Pytanie 1 z 11
Który utwór Jacka Kaczmarskiego był w latach 80. hymnem opozycji w walce z władzami komunistycznymi?