Kora Jackowska

i

Autor: Wikimedia/Herrzipp, CC BY 3.0 Kora Jackowska, wokalistka rockowego zespołu Maanam

QUIZ

Quiz. Polski rock zaczął się w PRL! Jak dobrze pamiętasz tamte zespoły?

Polska muzyka rockowa zaczęła się w PRL. Jej początki sięgają jeszcze lat 50. XX wieku. Jednak do rozkwitu rocka doszło w 1980 roku za sprawą zespołu Maanam. Od tamtego czasu stał się jednym z wiodących gatunków muzycznych. Jak dobrze pamiętacie polskie zespoły rockowe z czasów PRL? Przygotowaliśmy dla was QUIZ z początków rocka w Polsce. Maksimum punktów zdobędą tylko prawdziwi znawcy!

Polska muzyka rockowa zaczęła się w PRL! Pamiętasz kultowe zespoły z tamtych czasów? Quiz

Za umowny początek historii polskiego rocka przyjmuje się 1959 rok. Wówczas w Gdańsku z inicjatywy Franciszka Walickiego powstał zespół rockandrollowy Rythm and Blues kierowany przez Leszka Bogdanowicza. Jednakże do pełnego rozkwitu rocka w naszym kraju doszło w 1980 roku, kiedy grupa Maanam wygrała utworem „Boskie Buenos” XVIII Krajowy Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Rock stał się muzyką powszechnie rozpoznawalną i pożądaną. Wówczas zaczęła się również jego droga na salony, która trwa aż do dzisiaj.

Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 10 pytaniami, dzięki któremu przypomnicie sobie zespołu rockowe powstałe w PRL. Warto więc przystąpić do QUIZU i sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy powodzenia!

Quiz. Polski rock zaczął się w PRL! Czy pamiętasz tamte zespoły?

Pytanie 1 z 10
Kto był wokalistą zimnofalowego zespołu Aya RL założonego w 1983 roku?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Tak wyglądało życie codzienne w PRL-u! To prawdziwa podróż w czasie [GALERIA]

Pomniki gwiazd okresu PRL. Zniszczona rzeźba Himilsbacha i petycja o pomnik dla Maklakiewicza. Niezapomniani
Listen on Spreaker.