Skaldowie

i

Autor: Narodowe Archiwum Cyfrowe / Archiwum Grażyny Rutowskiej Skaldowie podczas XII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu

QUIZ

Najpopularniejsze zespoły PRL. Pamiętasz ich przeboje? Sprawdź się w quizie!

Polska muzyka w czasach PRL była niezwykle różnorodna. W pierwszych latach Polski Ludowej dominowała twórczość zaangażowana społecznie i polityczne, ale w kolejnych dekadach artyści coraz odważniej sięgali po treści antykomunistyczne. Scena podzieliła się na rozrywkową i buntowniczą, a obok solistów karierę zaczęły robić również grupy muzyczne. W naszym QUIZIE przypominamy kultowe zespoły z czasów PRL. Maksimum punktów zdobędą tylko najwięksi znawcy tamtego okresu!

Najpopularniejsze zespoły PRL. Potrafisz dokończyć ich piosenki? QUIZ

PRL był czasem, kiedy na polskiej scenie muzycznej pojawiło się wielu solistów, których piosenki trafiały do masowej widowni i święciły triumfu na festiwalach. Jednak w tamtym okresie powstało również mnóstwo zespołów, które z biegiem lat stały się kultowe. Wiele z nich już w Polsce Ludowej okrzyknięto mianem kultowych, a ich twórczość świetnie odnalazła się po dokonaniu w naszym kraju transformacji ustrojowej. Któż z nas nie zna utworów z repertuaru Skaldów, Czerwonych Gitar, Dwa Plus Jeden czy Bajmu? Nie należy jednak zapominać, że właśnie w PRL narodziła się polska scena rockowa, a swoje pierwsze kroki stawiały też kapele metalowe. Wówczas swoje najważniejsze numery zarejestrowały takie zespoły, jak: Brygada Kryzys, Oddział Zamknięty, Lady Pank, Turbo, Tilt czy Kult.

Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 10 pytaniami, dzięki któremu przypomnicie sobie twórczość kultowych zespołów muzycznych z czasów PRL. Warto więc przystąpić do QUIZU i sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy powodzenia!

Quiz. Najlepsze zespoły muzyczne PRL. Czy potrafisz dokończyć teksty tych piosenek?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Prześliczna wiolonczelistka” Skaldów. „Prześliczna wio, wiolo, wiolonczelistka, la-la-la...”

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Tak wyglądało życie codzienne w PRL-u! To prawdziwa podróż w czasie [GALERIA]

Listen on Spreaker.
Sekrety gwiazdy PRL Jonasza Kofty. Niewiarygodne, kiedy wyrobił dowód osobisty. Historia z Koprem