Piłeś? Nie jedź. Kierowcy w regionie tarnowskim wciąż ZAPOMINAJĄ o tej zasadzie

2022-07-25 14:30

Mimo apeli i policyjnych akcji wciąż zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Potwierdziła to poniedziałkowa akcja tarnowskiej policji "Trzeźwy poranek". Tym razem wpadło 4 kierowców, którzy nie powinni jeszcze prowadzić auta. Pijani wpadają też podczas kolizji, które sami powodują.

Akcja "Trzeźwy Poranek" w Tarnowie

W poniedziałek, 25 lipca policjanci wydziału ruchu drogowego tarnowskiej komendy znów pojawili się z urządzeniami do sprawdzania trzeźwości kierowców na ulicach Tarnowa i drogach regionu. 9 funkcjonariuszy przeprowadziło łącznie 2250 kontroli. Ujawniono 4 kierowców, którzy tego poranka nie powinni jeszcze wsiadać za kierownicę. Rekordzistą okazał się zawodowy kierowca, który prowadził samochód ciężarowy mając w wydychanym powietrzu blisko promil alkoholu. Grożą mu teraz surowe konsekwencje.

- W czasie kontroli policjanci ujawnili trzech kierowców, którzy popełnili wykroczenie mając w wydychanym powietrzu pomiędzy 0,2, a 0,5 promila alkoholu. Z kolei na jednym z tarnowskich węzłów autostrady A4 zatrzymali do kontroli zawodowego kierowcę, który prowadził samochód ciężarowy będąc pijany. On wydmuchał do alkomatu blisko promil alkoholu. W tej sytuacji stracił prawo jazdy i uniemożliwiono mu dalszą jazdę - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Dachowanie na podwójnym gazie

W sobotę, 23 lipca około godziny 17-ej na drodze gminnej w Skrzyszowie zderzyły się dwa samochody osobowe, z czego jeden dachował, a drugi wjechał żywopłot. Kierowca Opla wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierującym BMW.

Samochód sprawcy przewrócił się na dach, a poszkodowany wjechał w przydrożny żywopłot. Przybyli na miejsce policjanci zastali jedynie sprawcę, który podczas badania alkomatem był trzeźwy. Kierowca BMW oddalał się w stronę Skrzyszowa. Gdy mundurowi go zatrzymali, okazało się że w wydychanym powietrzu miał ponad 1 promil alkoholu.

Jeszcze bardziej pijana okazała się 65-letnia kobieta, która w niedzielę, 24 lipca na ulicy Tarnowskiej w Koszycach Wielkich jechała zbyt szybko i w pewnym momencie straciła panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z drogi i wylądowało na dachu. Kobieta utknęła wewnątrz Toyoty, którą prowadziła, jak się później okazało na podwójnym gazie.

Kobietę z pojazdu wydobyli strażacy i przekazali ekipie pogotowia ratunkowego. Ratownicy zabrali ją do szpitala, gdzie w czasie badań okazało się, że nie odniosła poważnych obrażeń, ale była nietrzeźwa. W organizmie miała blisko 2 promile alkoholu.

Konsekwencje jazdy po alkoholu

Kierowcy przyłapani podczas akcji "Trzeźwy poranek" odpowiedzą za jazdę pod wpływem alkoholu, a mieszkanka powiatu tarnowskiego dodatkowo za stworzenie zagrożenia na drodze. Stracili już prawa jazdy, a czeka ich jeszcze postępowanie przed sądem. Poza wysoką grzywną, osobom, które zostały przyłapane na jeździe pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat więzienia oraz utrata uprawnień do prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na 3 lata.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Wynik niższy niż 4/10 będzie kompromitacją!

Pytanie 1 z 10
Do sojuszu BRICS należą: Rosja, Brazylia, Indie, Chiny oraz...
Skutki nawałnicy w Krakowie