Akcja "Trzeźwy Poranek" w Tarnowie
W poniedziałek, 25 lipca policjanci wydziału ruchu drogowego tarnowskiej komendy znów pojawili się z urządzeniami do sprawdzania trzeźwości kierowców na ulicach Tarnowa i drogach regionu. 9 funkcjonariuszy przeprowadziło łącznie 2250 kontroli. Ujawniono 4 kierowców, którzy tego poranka nie powinni jeszcze wsiadać za kierownicę. Rekordzistą okazał się zawodowy kierowca, który prowadził samochód ciężarowy mając w wydychanym powietrzu blisko promil alkoholu. Grożą mu teraz surowe konsekwencje.
- W czasie kontroli policjanci ujawnili trzech kierowców, którzy popełnili wykroczenie mając w wydychanym powietrzu pomiędzy 0,2, a 0,5 promila alkoholu. Z kolei na jednym z tarnowskich węzłów autostrady A4 zatrzymali do kontroli zawodowego kierowcę, który prowadził samochód ciężarowy będąc pijany. On wydmuchał do alkomatu blisko promil alkoholu. W tej sytuacji stracił prawo jazdy i uniemożliwiono mu dalszą jazdę - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.
Dachowanie na podwójnym gazie
W sobotę, 23 lipca około godziny 17-ej na drodze gminnej w Skrzyszowie zderzyły się dwa samochody osobowe, z czego jeden dachował, a drugi wjechał żywopłot. Kierowca Opla wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierującym BMW.
Samochód sprawcy przewrócił się na dach, a poszkodowany wjechał w przydrożny żywopłot. Przybyli na miejsce policjanci zastali jedynie sprawcę, który podczas badania alkomatem był trzeźwy. Kierowca BMW oddalał się w stronę Skrzyszowa. Gdy mundurowi go zatrzymali, okazało się że w wydychanym powietrzu miał ponad 1 promil alkoholu.
Jeszcze bardziej pijana okazała się 65-letnia kobieta, która w niedzielę, 24 lipca na ulicy Tarnowskiej w Koszycach Wielkich jechała zbyt szybko i w pewnym momencie straciła panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z drogi i wylądowało na dachu. Kobieta utknęła wewnątrz Toyoty, którą prowadziła, jak się później okazało na podwójnym gazie.
Kobietę z pojazdu wydobyli strażacy i przekazali ekipie pogotowia ratunkowego. Ratownicy zabrali ją do szpitala, gdzie w czasie badań okazało się, że nie odniosła poważnych obrażeń, ale była nietrzeźwa. W organizmie miała blisko 2 promile alkoholu.
Konsekwencje jazdy po alkoholu
Kierowcy przyłapani podczas akcji "Trzeźwy poranek" odpowiedzą za jazdę pod wpływem alkoholu, a mieszkanka powiatu tarnowskiego dodatkowo za stworzenie zagrożenia na drodze. Stracili już prawa jazdy, a czeka ich jeszcze postępowanie przed sądem. Poza wysoką grzywną, osobom, które zostały przyłapane na jeździe pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat więzienia oraz utrata uprawnień do prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na 3 lata.
Polecany artykuł:
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!