Walentynki 2024

Most Zakochanych w Tarnowie. To idealne miejsce na walentynkowy spacer!

2024-02-14 10:40

Most Zakochanych powstał w mieście pod Górą Świętego Marcina 11 lat temu. Do jego otwarcia doszło kilka dni przed Walentynkami, 9 lutego 2013 roku. Wówczas pary zakochanych powiesiły na nim kłódki, będące symbolem wiecznej miłości, a następnie udały się na spacer przylegającą do mostu „Ścieżką dla zakochanych w Tarnowie”.

Most Zakochanych w Tarnowie. To kultowe miejsce na mapie miasta!

Most Zakochanych w Tarnowie znajduje się nad potokiem Wątok i stanowi połączenie ulicy Szewskiej z ulicą Przesmyk. Miejsce romantycznych spotkań jest integralną częścią odnowionych bulwarów ciągnących się wzdłuż ulicy Nadbrzeżnej, które po renowacji stały się jedną z wizytówek miasta. Jego powstanie było częścią projektu „Zakochani w Tarnowie”, zainicjowanego przez Stowarzyszenie Kanon i zrealizowanego przy współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa oraz lokalnymi przedsiębiorcami. Celem przyświecającym tej inicjatywie było zwrócenie uwagi mieszkańców na nowe zwyczaje i rytuały dla zakochanych odwiedzających miasto położone w cieniu Góry Świętego Marcina.

Most Zakochanych szybko zaskarbił sobie sympatię tarnowian, a także odwiedzających miasto turystów. Z okazji jego otwarcia, które miało miejsce 9 lutego 2013 roku, zorganizowano zabawę dla zakochanych. W tym dniu zawieszono tam pierwsze kłódki, będące symbolem wiecznej miłości. Później pary udały się na spacer „Ścieżką dla zakochanych w Tarnowie”, a małżeństwa z wieloletnim stażem otrzymały od organizatorów zaproszenie na romantyczną kolację.

Most Zakochanych w ciągu ostatniej dekady stał się swoistą wizytówką Tarnowa, a także największą walentynkową atrakcją. Jego otwarcie zapoczątkowało również zwyczaj zawieszania kłódek miłości pieczętujących związek i zapewniających trwałość uczucia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Najpiękniejsze polskie piosenki o miłości! Jak dobrze pamiętasz te przeboje?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Nikt tak pięknie nie mówił, że się boi miłości” Pidżamy Porno. „Często twe oczy miast wiosennieć zielenią...”
Krzysztof ze Ślubu od pierwszego wejrzenia już tak nie wygląda! Zmienił nawet kolor włosów!