Analizując funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństw na terenie powiatu tarnowskiego można zobaczyć, co najczęściej irytowało mieszkańców i budziło ich strach.
- Największą bolączką zgłaszających było nieprawidłowe parkowanie. Takich zgłoszeń było 595, m.in. z ulic Zamkowej, Wieniawskiego i Wilczej. Na drugim miejscu było przekraczanie dozwolonej prędkości – 763 zgłoszeń, z m.in. ul. Zamkowej, Czarnej Drogi, Brzozowej, Wojtarowicza. W czołówce jest też spożywanie alkoholu w miejscu publicznym – 307 zgłoszeń, m.in. ze skweru Popiełuszki oraz ul. Bitwy o Wał Pomorski - mówi Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej policji.
Wszystkie zgłoszenia nanoszone przez mieszkańców na mapę są analizowane i wysyłane do poszczególny osób. Trafiają m.in. do dzielnicowych, policjantów z komórek patrolowo-interwencyjnych, czy też funkcjonariuszy z ruchu drogowego.
- Należy pamiętać, że to narzędzie nie służy do eliminowania zagrożenia „tu i teraz”. Można je zgłosić celem wyeliminowania, ale nie w ciągu pięciu czy dziesięciu minut tylko w ciągu kilku dni. To nie są interwencje, które będą podejmowane w trybie pilnym. Chodzi o wskazanie problemu, potem policjanci danej jednostki jadą na miejsce i weryfikują takie zgłoszenie. Jeżeli zdarzenie ma charakter pilny trzeba zadzwonić wówczas pod numer alarmowy 112 – dodaje Paweł Klimek.
W ubiegłym roku potwierdzalność zgłoszeń w powiecie tarnowskim wyniosła lekko ponad 50 procent. Zagrożenia można zgłaszać anonimowo poprzez stronę internetową >>KLIKNIJ TUTAJ<<
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]