Tarnów

i

Autor: Krystian Janik Majówka 2024 w Tarnowie. Jakie wydarzenia odbędą się w długi weekend?

Majówka 2024

Majówka 2024 w Tarnowie. Jakie wydarzenia odbędą się w mieście w długi weekend?

2024-05-03 14:45

Majówka 2024 zbliża się wielkimi krokami. Święto Pracy, obchodzone corocznie 1 maja, wypada w tym roku w środę, a Święto Narodowe Trzeciego Maja w piątek. Jeśli sprytnie zaplanujmy urlop, to świętowanie możemy rozpocząć już w najbliższy weekend, 27-28 kwietnia. Majówka w Tarnowie również rozpocznie się nieco wcześniej, bo 30 kwietnia. Przez kolejne dni mieszkańcy miasta będą mogli liczyć na liczne atrakcje, które będą odbywać się w różnych miejscach. Co ciekawego wydarzy się w długi weekend w Tarnowie? Sprawdźcie w naszym materiale!

Majówka 2024. Długi weekend w Tarnowie zapowiada się niezwykle ciekawie!

Majówka w Tarnowie rozpocznie się już 30 kwietnia. Wówczas o godzinie 19:00 na Rynku odbędzie się wydarzenie pod tytułem „Tanecznym krokiem do Europy”. Właśnie w tanecznych rytmach mieszkańcy miasta będą celebrować 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Impreza będzie miała charakter rodzinny i skierowana jest do osób w każdym wieku. Uczestnicy tego wydarzenia mogą liczyć na wiele atrakcji, w tym uwielbiane przez tarnowian polskie i zagraniczne przeboje, które rozbrzmiewają podczas wakacyjnych potańcówek. Ponadto zaplanowano efektowne pokazy taneczne w wykonaniu formacji z Studia Tańca Honorata.

Dzień później, 1 maja, czyli w Święto Pracy, na balkonie Pasażu Odkryć od strony tarnowskiego Rynku zostanie wykonany hymn Unii Europejskiej na gitarach elektrycznych. Zagrają dwaj młodzi muzycy z Tarnowa – Jakub Odbierzychleb i Aleksander Szkop. W ten sposób zostanie uhonorowana 20. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Kolejne wydarzenie zaplanowano na 2 maja. Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej o godzinie 9 przy Grobie Nieznanego Żołnierza odbędzie się uroczyste podniesienie flagi na maszt przez Kompanię Honorową XVI LO im. Armii Krajowej.

Najwięcej atrakcji miasto przygotowało na ostatni dzień tegorocznej majówki. W Święto Narodowe Trzeciego Maja w 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji o godzinie 12:00 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie odbędzie się msza święta, a po jej zakończeniu, o godzinie 13:00, dojdzie do przemarszu pod Grób Nieznanego Żołnierza przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Grupy Azoty S.A. Tam o godzinie 13:15 przedstawiciele samorządu złożą kwiaty. Natomiast po uroczystości swoją działalność koncertową zainauguruje Amfiteatr Letni przy ulicy Kopernika. O godzinie 14:00 wystąpi zespół Leliwa Jazz Band.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Szlak Maszkaronów w Tarnowie. To jedyna w swoim rodzaju atrakcja na mapie Małopolski! [GALERIA]

Wiosna - ach to Ty! Sprawdź, jaką masz wiedzę na temat tej pory roku [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Kiedy rozpoczyna się kalendarzowa wiosna?
Tak wygląda pierwszy tarnowski woonerf