Flaga Polski

i

Autor: Pixabay

Majówka 2024

Nietypowe święto w weekend majowy. Obchodzimy je już od 20 lat

2024-05-02 8:20

Majówka 2024. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest obchodzony 2 maja. Jest to jedno z najmłodszych polskich świąt państwowych. Zostało ono ustanowione w 2004 roku. Co roku tego dnia Polacy wywieszają flagi na zewnątrz, najczęściej w oknie lub na balkonie swojego mieszkania, a także przed domem. Jak obchodzimy Dzień Flagi? Czy 2 maja jest dniem wolnym od pracy?

Dzień Flagi 2024. Czy 2 maja jest dniem wolnym od pracy?

Majówka będzie w tym roku wyjątkowo długa. Święto Pracy, obchodzone corocznie 1 maja, wypada w tym roku w środę, a Święto Narodowe Trzeciego Maja w piątek. Oznacza to, że jeśli sprytnie weźmiemy urlop, to majówkę możemy rozpocząć nawet w weekend 27-28 kwietnia! Natomiast pomiędzy 1 a 3 maja będziemy obchodzić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych w naszym kraju. Jest celebrowane od 2004 roku. Czy 2 maja to dzień wolny od pracy?

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej nie jest dniem wolnym od pracy. Jednak wielu Polaków bierze 2 maja urlop, ponieważ ta data jest jedyną w kalendarzu, która występuje pomiędzy dwoma dniami wolnymi od pracy.

Święto Flagi 2024. Jak obchodzimy święto 2 maja?

Dzień Flagi jest świętem, którego głównym celem jest promowanie szacunku do polskich barw narodowych praz propagowanie wiedzy o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Co roku tego dnia Polacy wywieszają biało-czerwone flagi w swoich mieszkaniach, domach oraz instytucjach państwowych. Przed 2 maja w urzędach miejskich w niektórych miastach można odebrać np. flagę na samochód.

Dzień Flagi nie jest jedynym świętem obchodzonym 2 maja. Tego samego dnia wypada również Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Szklak Maszkaronów w Tarnowie. To jedyna w swoim rodzaju atrakcja na mapie Małopolski! [GALERIA]

Quiz. Festiwale muzyczne w czasach PRL. Pamiętasz tamte kultowe imprezy?

Pytanie 1 z 10
Za jaką piosenkę Trubadurzy zdobyli „Złoty Pierścień” na V Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu w 1971 roku?