Dodatek węglowy

i

Autor: Pixabay

Kiedy wypłaty dodatku węglowego? Tarnów wciąż czeka na pieniądze

W poniedziałek, 19 września 2022 roku, miały ruszyć wypłaty dodatku węglowego dla osób, które ogrzewają tym surowcem swoje gospodarstwa domowe. Jednakże proces przekazywania środków obywatelom jeszcze nie wystartował, ponieważ samorządy, również Tarnów, nie otrzymały na ten cel rządowych środków.

Dodatek węglowy – kiedy nastąpią pierwsze wypłaty?

Przypomnijmy, że pierwsze wnioski o dodatek węglowy trafiły do gmin po 15 sierpnia bieżącego roku. Samorządy miały na wypłaty 30 dni, a osoby, które najwcześniej złożyły wnioski powinny już otrzymać pieniądze, które pozwolą na zakup niezbędnego surowca energetycznego. Rząd w międzyczasie dokonał nowelizacji przepisów, która może opóźnić wypłacanie pieniędzy. Zgodnie z nowymi zasadami urzędy mają na to 60 dni.

– Kiedy tylko otrzymamy od wojewody pieniądze na dodatki węglowe, natychmiast zwołamy sesję nadzwyczajną Rady Miejskiej Tarnowa, uchwałą wprowadzimy te pieniądze do budżetu i jak najszybciej rozpoczniemy wypłaty. Niestety do poniedziałku 19 września pieniądze jeszcze nie wpłynęły, a miasto nie może przekazać pieniędzy, których nie dostało – informuje w zamieszczonym na stronie miasta komunikacie Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Mieszkańcy mają czas na składanie wniosków o dodatek węglowy do 30 listopada 2022 roku. Po nowelizacji przepisów, która wydłużyła oczekiwanie na wypłatę z 30 do 60 dni, ten proces nie przebiegnie tak sprawnie, jak początkowo przewidywały samorządy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

QUIZ. Sekrety kobiety. Czy wiesz, co to za przedmioty i pojęcia? Panowie - nie ośmieszcie się!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Najpopularniejszy na świecie jesienny długi płaszcz z paskiem nazywa się:
Sekrety kobiety. Czy wiesz, czym są te przedmioty? Panowie - nie ośmieszcie się
Inwazja raków