Duże utrudnienia na Mickiewicza w Brzesku. Drogowcy pracują w nocy [ZDJĘCIA]

2020-10-27 15:30

Do 10 listopada potrwają prace przy przy remoncie blisko pół kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 75 w Brzesku. Roboty drogowe polegające na wymiennie nawierzchni oraz budowie odcinka chodnika. Drogowcy w tym miejscu działają od poniedziałku do soboty z wyłączeniem świąt. Zaczynają po godzinie 17:00 i pracują do rana.

Remont w newralgicznym miejscu w Brzesku

W poniedziałek 26 października rozpoczął się remont nawierzchni drogi krajowej nr 75 w Brzesku. Prace są wykonywane na 460-metrowym  odcinku ulicy Mickiewicza od ronda do mostu na Uszwicy. To trasa wylotowa na Nowy Sącz, z której korzystają nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale także ruch tranzytowy z autostrady A4. Dlatego mimo że drogowcy działają tam wieczorami i w nocy utrudnień ciężko będzie uniknąć.

- Remont potrwa do 10 listopada 2020 roku i będzie prowadzony w nocy - tłumaczy Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie. Wymieniona zostanie warstwa wiążąca i ścieralna nawierzchni. Wybudowany zostanie także chodnik. W nocy z 26/27 października frezowana była nawierzchnia. Od 27.10.2020 r. rozpoczyna się układanie warstwy wiążącej nawierzchni. Prace prowadzone będą w nocy, a rozpoczynają się o godzinie 17.00.

Protest branży eventowej i gastronomicznej w Tarnowie

Jak uniknąć korków?

Utrudnień nie da się uniknąć, zwłaszcza w trakcie robót. Drogowcy zajmują pobocza oraz lewe i prawe pasy ruchu naprzemiennie, w zależności od prowadzenia robót. Wtedy jest tam wprowadzany ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Roboty są prowadzone od poniedziałku do soboty z wyłączeniem świąt. Objazdów możecie szukać jadąc drogą krajową nr 94 od strony Krakowa ulicami Warszawską, ks. Mazurkiewicza, Nowy Świat i Sądecką. Natomiast od strony Tarnowa - w Jadownikach trzeba skręcić w ulicę św. Prokopa, następnie Witosa, Zagrody, Goetzów Okocimskich dojechać do Czerwonej Drogi.

Strajki w PRL - WIELKI QUIZ
Pytanie 1 z 10
Pierwsze strajki, które doprowadziły do „sierpnia'80” były reakcją na: