Na początek (23.06.2020.) zobaczycie obraz „Czyściciele Internetu”. To film ukazujący nieznane szerzej oblicze sieci. Pozwala lepiej zrozumieć prawa rządzące przestrzenią Internetu, kiedyś nazywanego wirtualną rzeczywistością.
- Wszyscy korzystamy z Internetu, myślę że pandemia spowodowała, że jeszcze więcej osób korzysta z sieci, a ten film pokazuje jej kulisy. Jak to jest zorganizowane, jakie treści mogą się pojawiać, a jakie nie mogą być publikowane, kto o tym decyduje. Myślę, że to ciekawy temat i warto wybrać się na ten film – zachęca Maria Wardyń z Kina Marzenie.
W środę (24.06.2020.) pokazany zostanie obraz „Podziemie nadziei”. Ten dokument przybliża historię legalizacji medycznej marihuany w Polsce. Twórca opowiada o kilku niezwykłych i poruszających bohaterach, którzy w dużej mierze przyczynili się do zmian, często przy tym ryzykując i działając niezgodnie z prawem.
Natomiast na zakończenie cyklu „Dokumenty proszę...”, w czwartek (25.06.2020.), pokazane zostaną dwa tytuły – dwa różne spojrzenia na Polskę. Najpierw „Mój kraj taki piękny”. Autor dokumentuje w nim nasilające się w ostatnich latach agresywne zachowania środowisk skrajnie prawicowych oraz próby podejmowania dialogu ze strony opozycjonistów. Bardzo ważny głos w sprawie kondycji naszego społeczeństwa oraz pytanie o jego najbliższą przyszłość.
Z kolei „Nasza mała Polska” to dokument poświęcony grupie studentów Wydziału Polonistyki Tokijskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych, którzy przygotowują się do premiery swojego dyplomowego przedstawienia. Obok losów swoich bohaterów twórca przedstawia bardzo prawdziwą opowieść o wkraczaniu w dorosłość.
Wszystkie seanse będą się zaczynać o 17:30. Trzeba pamiętać, że cały czas w kinie obowiązują restrykcje sanitarne. Trzeba nosić maseczki, dezynfekować ręce, a na widowni zajęta może być tylko połowa dostępnych miejsc.