Włamywacze z Powiśla Dąbrowskiego

i

Autor: Małopolska Policja/FB Włamywacze z Powiśla Dąbrowskiego usłyszeli zarzuty

Dąbrowa Tarnowska: Gang włamywaczy rozbity. Odzyskano zabytkowe motocykle [WIDEO, AUDIO]

2020-06-03 10:32

Złodzieje działali na Powiślu Dąbrowskim od października 2016, do marca tego roku. W tym czasie dokonali licznych włamań i kradzieży. W sumie ich łupem padły rzeczy o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Trzech zatrzymanych mężczyzn usłyszało już zarzuty, dwóch tymczasowo aresztowano. W więzieniu mogą spędzić nawet 10 lat.

To była akcja zakrojona na dużą skalę. W ostatnich latach na Powiślu zgłoszeń o włamaniach i kradzieżach było sporo. Policjanci pracujący nad nimi zauważyli pewne elementy wspólne, które naprowadziły ich na trop sprawców. Mundurowi wytypowali trzech mężczyzn, mieszkańców Olesna, w wieku 48, 26 oraz 21 lat. Ponieważ podejrzewali, że sprawcy mogą być niebezpieczni, w akcję ich zatrzymania zaangażowano policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji KWP w Krakowie.

W ciągu blisko 4 lat działalności łupem złodziei padły sprzęty o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Wśród skradzionych rzeczy był między innymi sprzęt ogrodniczy, zabytkowe i stare motocykle, narzędzia, elektronarzędzia, części samochodowe.

Posłuchaj: Ewelina Fiszbain, rzeczniczka policji w Dąbrowie Tarnowskiej

- W trakcie zatrzymania policjanci zabezpieczyli też 4 karabinki KBKS, 1 sztukę broni myśliwskiej, 1200 sztuk amunicji kalibru 5,6 mm, 250 sztuk amunicji myśliwskiej, aparaturę do produkcji alkoholu, sadzonki konopi indyjskich oraz 20 kg tuszy zwierzyny łownej – relacjonuje Ewelina Fiszbain, rzecznika policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zatrzymanym mężczyznom postawiono łącznie 18 zarzutów. Dotyczą one między innymi kradzieży, kradzieży z włamaniem, kłusownictwa, nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji innej, niż myśliwska. Wobec dwóch podejrzanych sąd zastosował areszt tymczasowy na trzy miesiące. Jeden został objęty dozorem policyjnym. Nie wolno mu opuszczać kraju. Sprawcom grozi do 10 lat więzienia.

Jak mówi rzecznik Fiszbain, sprawa jest rozwojowa. Policjanci nadal ustalają krąg osób pokrzywdzonych, pochodzenie skradzionych przedmiotów i krąg osób zamieszanych w przestępczy proceder. Apelują też do osób, które zostały poszkodowane lub wiedzą o włamaniach do opuszczonych budynków o kontakt i przekazywanie informacji pomocnych w postępowaniu.

Ptasia kolumna na drodze

QUIZ: Rozpoznasz polskie miasta po jednym zdjęciu? Sprawdź!

Pytanie 1 z 20
Miasto ze zdjęcia to:
Kraków