burze

i

Autor: Pixabay / IMGW - screen

Wiadomości

Burze z gradem nadciągają do Małopolski! IMGW wydał ostrzeżenie

2023-05-20 9:03

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla 20 powiatów w województwie małopolskim. Synoptycy prognozują burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h; miejscami też grad.

IMGW ostrzega przed burzami z gradem w Małopolsce

Alert wydany przez synoptyków obowiązuje w sobotę od godz. 12 do godz. 20 i dotyczy dwudziestu powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, chrzanowskiego, dąbrowskiego, gorlickiego, krakowskiego, Krakowa, limanowskiego, myślenickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, Nowego Sącza, oświęcimskiego, proszowickiego, suskiego, tarnowskiego, Tarnowa, tatrzańskiego, wadowickiego i wielickiego.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami grad” – poinformował w sobotę IMGW.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze znasz stolice polskich województw? Quiz nie dla ignorantów

Pytanie 1 z 16
Stolica województwa podlaskiego to:
W Nowym Sączu działa kwiatomat