WOŚP 2022

i

Autor: Justyna Świderska Trwają ostatnie przygotowania do 30. Finału WOŚP

Będzie granie! 30. Przygotowania do Finału WOŚP w Tarnowie

2022-01-21 10:50

W tym roku Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy obędzie się w niedzielę – 30 stycznia. Tego dnia na ulicach Tarnowa kwestować będzie 860 wolontariuszy Tarnowskiego Sztabu WOŚP. Będą zbierać pieniądze na okulistykę dziecięcą.

Bez koncertu, ale ze Światełkiem do Nieba. Tak zapowiada się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tarnowie. Wolontariuszy na ulicach będziecie mogli spotkać od 6:00 do 21:00. Każdy będzie miał puszkę z banderolami i identyfikator ze zdjęciem, imieniem, nazwiskiem i nazwą sztabu. Dodatkowo, w związku z pandemią koronawirusa, każdy kwestujący otrzyma maseczkę. Wolontariusze będą zbierać datki w miejscach ogólnodostępnych, bez gromadzenia się w dużych skupiskach. Nie będą wchodzić na klatki schodowe ani do domów.

Największą imprezą tegorocznego Finału będzie Wrak Race Tarnów. Przy ulicy Dojazd, na torze uformowanym w kształt serca, rywalizować będą wraki, quady, samochody terenowe. Nie zabraknie licytacji i niespodzianek. Te zawody potrwają od 10:00 do 17:00. Między 8:00 a 15:00 na zbiorniku Kantoria odbywać się będą zawody wędkarskie. Przygotowano test wiedzy wędkarskiej, konkursy i zabawy z wędką. Od 9:00 na tarnowskim Burku odbywać się będzie Bazar na Tarnowskiej Starówce, podczas którego także zbierane będą datki do puszki. Nie zabraknie licytacji i koncertów. Również od 9:00 na chętnych będzie czekało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Szpitalnej. Tam chętni, pełnoletni i zdrowi będą mogli oddać krew w ramach WOŚP.

Bazar na Tarnowskiej Starówce zagrał z WOŚP

Z myślą o najmłodszych swoje podwoje otworzy w dniu 30. Finału Rajtek Dziecięcy Raj w Kępie Bogumiłowickiej. Tam możecie wpadać z maluchami od 10:00 do 15:00. Dla tych, którzy chcą zadbać o kondycję i przy okazji pomóc, Klub Forma w Tarnowie organizuje po raz kolejny Maraton Fitness. Każdy znajdzie coś dla siebie, bo przygotowano ćwiczenia o różnym stopniu trudności. Natomiast dziennikarze Radia ESKA Tarnów zapraszają na plac Sobieskiego. Tam od godziny 12:00 będziecie mogli dostać na wynos pyszny żurek od Restauracji Tatrzańska i chleb z Piekarni Strusinianka, w zamian za datki do puszek. Dla najbardziej hojnych będą też radiowe gadżety.

Wolontariusze WOŚP w dniu Finału będą mogli korzystać z punktów gastronomicznych, które będą im oferować darmową herbatę, kawę i poczęstunek. Będą tam mogli również odpocząć i ogrzać się. Takie punkty znajdziecie między innymi w Centrum Handlowym MAX, siedzibie tarnowskiej MALTY przy ul. Najświętszej Marii Panny 15, U Siemachy przy ul. 16 Pułku Piechoty i w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych przy ulicy Bema. Dodatkowym punktem będzie Multimedialne Centrum Artystyczne przy Wałowej, gdzie oprócz poczęstunku będzie można wysłuchać koncertu gitarowego i zobaczyć wystawę prac tarnowskich artystów.

Malowniczym akcentem na zakończenie 30. Finału WOŚP w Tarnowie będzie z pewnością tradycyjny Bieg z Pochodniami. Uczestnicy zbiorą się o 18:40 w hali sportowej na Osiedlu Legionów. Następnie pobiegną ulicami: Wojska Polskiego, Starodąbrowską, Mickiewicza, Brodzińskiego do Wałowej. Tu dołączą do nich najmłodsi biegacze i już wspólnie pobiegną na Rynek, gdzie dołączą o tradycyjnego Światełka do Nieba. Wtedy przedstawiciele Tarnowskiego Sztabu WOŚP podadzą wstępne wyniki zbiórki. Ale jeszcze przed 30. Finałem Wielkiej Orkiestry możecie grać dla Fundacji wrzucając datki do puszek stacjonarnych w tarnowskich sklepach, tworząc puszki wirtualne, czy licytując przedmioty przekazane przez darczyńców. Cały czas można też przekazywać kolejne przedmioty. Trzeba tylko skontaktować się z Tarnowskim Sztabem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Slang Młodzieżowy. Udowodnij, że nie jesteś boomerem!

Pytanie 1 z 13
"Srogo" to inaczej...