Zabytki motoryzacji

i

Autor: Organizator Zabytki motoryzacji

Wiadomości

Z miłości do motoryzacji - I Gminny Zlot Zabytków Motoryzacji i Papajów

2024-06-16 17:41

Pojazdy, które już lata temu zjechały z taśm produkcyjnych i rolnicze „samoróbki, nazywane „papajami”. Zobaczycie je wszystkie w sobotę, 15 czerwca, w Ładnej koło Skrzyszowa. Zapraszamy na motoryzacyjną imprezę, która przeniesie was w przeszłość.

Takiej imprezy jeszcze w regionie nie było! W sobotę (15 czerwca) w Ładnej koło Skrzyszowa odbędzie się I Gminny Zlot Zabytków Motoryzacji i Papajów. Inicjatorzy tego wydarzenia chcą zgromadzić miłośników motoryzacji i twórców kreatywnych konstrukcji, wykorzystywanych przeważnie w rolnictwie.

POSŁUCHAJ organizatorów zlotu

- Słowo "papaje" to klucz. Kładziemy nacisk na to, by pokazać uczestników, którzy zaprezentują pojazdy typu „samoróbka”, polskie papaje, pojazdy rolnicze. One powstawały w odpowiedzi na potrzeby wynikające z braków dostępności różnych ciekawych pojazdów. To kolejna z czterech klas, po jednośladach, pojazdach do 3,5 tony, pojazdach powyżej 3,5 tony, również ciągniki i papaje będą prezentowane na naszym Zlocie. Przyjęliśmy zasadę, że pokazywane na imprezie pojazdy muszą mieć przynajmniej 30 lat. Ze zgłoszeń, które otrzymaliśmy, już wiemy, że będzie to cały przekrój motoryzacji. Pojawią się pojazdy z lat 50., aż po produkcje z lat 90. - zapowiada Tadeusz Roik, organizator Zlotu.

Gwiazdy TVN wystrojone na maxa! Sprawdziliśmy ceny ich ciuszków i spadliśmy z krzesła. Kto wydał najwięcej?

W programie imprezy przewidziano też liczne konkurencje dla pojazdów i ich właścicieli. To między innymi konkurs uciągu dla ciągników i papajów, ale będzie też konkurs elegancji, rzut do celu zabytkowym tłokiem z korbowodem, czy konkurs na najgłośniejszego uczestnika Zlotu. Chętni będą mogli zabłysnąć w konkursie wiedzy o zabytkowej motoryzacji. Do zgarnięcia nagrody, między innymi pamiątkowe kubeczki ze Zlotu.

I Gminny Zlot Zabytków Motoryzacji i Papajów będzie się odbywał w sobotę, 15 czerwca, od godziny 10:00, na terenach w pobliżu remizy strażackiej w Ładnej koło Skrzyszowa. Wstęp jest wolny. Wydarzenie ma potrwać do 15:00.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Przystanek Woodstock i Pol’and’Rock Festival - znasz historię imprezy? Sprawdź się w quizie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście odbył się pierwszy Przystanek Woodstock?