Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

i

Autor: Krystian Janik Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Jak zmienić miejsce głosowania?

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Jak zmienić miejsce głosowania? Gdzie złożyć wniosek?

2024-06-06 15:26

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 odbędą się w niedzielę, 9 czerwca. Urząd Miasta Tarnowa przypomina, że głosować można w dowolnym lokalu wyborczym. Warunkiem posiadanie specjalnego zaświadczenia o prawie do głosowania. Gdzie można je odebrać? Sprawdźcie w naszym materiale.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024. Jak zmienić miejsce głosowania?

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 odbędą się w niedzielę, 9 czerwca. Tarnowski magistrat przypomina, że specjalne zaświadczenie o prawie go głosowania, dzięki któremu będzie można oddać głos w każdym lokalu w kraju lub zagranicą, można odebrać w dowolnym urzędzie miasta lub gminy. W Tarnowie można to zrobić w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta przy ulicy Nowej 4. Dokument jest bezpłatny, ale w celu jego odebrania należy mieć przy sobie ważny dowód osobisty lub paszport.

Ponadto osoby, które w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego będą przebywać w innym miejscu niż są zameldowane, mogą zmienić miejsce głosowania jednorazowo, poprzez dopisanie się do listy wyborców. W tym celu wystarczy złożyć wniosek elektroniczne, np. przez aplikację mObywatel, lub w urzędzie miasta lub gminy, gdzie wyborca będzie przebywał w dniu głosowania. Wszelkich zmian należy dokonać nie później niż trzy dni przed datą wyborów.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Dzięki niemu Tarnów stał się nowoczesnym miastem. Jego pomnik przyciąga tłumy turystów [GALERIA]

Quiz. Województwa w Polsce. Czy potrafisz rozpoznać ich stolice?

Pytanie 1 z 16
Stolica województwa dolnośląskiego to:
EXPRESS BIEDRZYCKIEJ - Michał KOBOSKO fragmenty FB SE BIZ