Wielkanoc babka

i

Autor: Justyna Świderska Piekąc wielkanocną babkę można wygrać nagrody

Wielkanoc - pochwal się przepisem i weź udział w konkursie na babkę! [AUDIO]

2021-03-11 12:34

Przygotowania świąteczne czas zacząć! Od czego? Można na przykład przejrzeć szuflady z zapiskami babci i znaleźć przepis na wielkanocną babkę. Przyda się, żeby wziąć udział w rodzinnym konkursie, który ogłosił właśnie Dom Kultury w Tuchowie. Za pieczenie i fotografowanie świątecznych słodkości można zgarnąć nagrody. Sprawdź, co trzeba zrobić!

Pandemia koronawirusa nie pozwala na spotkanie w większym gronie i konkurs „na żywo”, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby konkursowe wyzwanie zrealizować we własnej kuchni. Z takiego założenia wychodzą organizatorzy Rodzinnego Konkursu na Babkę Wielkanocną. Zabawa przygotowana jest z myślą o całych rodzinach. Przyda się wiedza babci, doświadczenie mamy, kreatywność taty i energia dzieciaków. Każdy może się włączyć w zabawę, spędzając miło czas i walcząc przy okazji o nagrody.

POSŁUCHAJ: O konkursie na babkę wielkanocną mówi Anna Madejska z DK Tuchów

- Chcemy w tym trudnym czasie zbliżyć do siebie naszych mieszkańców, zaproponować zabawę, dzięki której będą mogli działać razem, spędzić wspólnie czas. Być może przy tej okazji uda się także odszukać zapomniane, ciekawe rodzinne przepisy na świąteczne wypieki. Zaangażowanie do pracy dzieci będzie też okazją do rozmów o świątecznych tradycjach i w ten sposób będzie można rozpocząć przygotowania do Wielkanocy – mówi pomysłodawczyni konkursu Anna Madejska.

Baszamel historia baby wielkanocnej

Żeby wziąć udział w rywalizacji trzeba na podstawie własnego przepisu przygotować i udekorować wielkanocną babkę. Konieczne jest również wykonanie fotografii dokumentujących trzy kolejne etapy pracy: wypiekanie, dekorowanie oraz gotowy produkt w świątecznej aranżacji. Na wykonanie zadania i przesłanie zdjęć organizatorom na adres: amatorskiruchdk@gmail.com jest czas do 19 marca.

Co ważne, organizatorzy konkursu stawiają na samodzielność wykonania zadania. Nie chodzi bowiem o kupienie gotowego produktu, czy przygotowanie aranżacji do zdjęć na podstawie profesjonalnych dodatków fotograficznych. Punktowane będą prace, do wykonania których uczestnicy użyją tradycyjnych elementów związanych z Wielkanocą, dostępnych w każdym domu czy ogrodzie. Jurorzy nie wykluczają, że z nadesłanych na konkurs prac zostanie zorganizowana pokonkursowa wystawa. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano 26 marca. Wyniki zostaną opublikowane w internecie na stronach Domu Kultury i Gminy Tuchów. W zależności od sytuacji pandemicznej, rozważana jest organizacja spotkania, podczas którego laureaci odbiorą nagrody.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Co wiesz o polskich świętach?

Pytanie 1 z 10
Boże Ciało to święto: