Narodowa Wirtualna Sztafeta Pamięci

i

Autor: Społeczny Komitet 14 czerwca Historie wraz z wizerunkiem więźniów otrzymali m.in. Kasia Faliszek i Jerzy Kowalski

Tarnów: Zdjęcia i nazwiska więźniów z Auschwitz wklejane na Facebooka. Co to za akcja?

2020-06-09 10:05

Zbliża się 80. rocznica pierwszego transportu do KL Auschwitz. Dokładnie 14 czerwca 1940 jego uczestnikami było 728 młodych przedstawicieli polskich elit. Do obozu zagłady zostali wywiezieni z Tarnowa. By uczcić to wydarzenie w sieci pojawił się pomysł Narodowej Wirtualnej Sztafety Pamięci. Sprawdziliśmy, o co dokładnie chodzi.


Aby odpowiednio uczcić ofiarę polskich więźniów tego i innych niemieckich obozów oraz upowszechnić wiedzę o tej ofierze, powołany do życia został Społeczny Komitet 14 czerwca. Zaplanowano wiele imprez. Epidemia koronawirusa i wprowadzone w związku z nią obostrzenia, pokrzyżowały dużą część z tych planów. Inicjatywa przeniosła się do sieci. W ten sposób powstała Narodowa Wirtualna Sztafety Pamięci.

- Po dołączeniu do wydarzenia na Facebooku, każdy zdeklarowany uczestnik otrzymuje plik graficzny upamiętniający jednego konkretnego więźnia – jednego z 728 uczestników Pierwszego Transportu do KL Auschwitz - mówi Piotr Dziża ze Społecznego Komitetu 14 czerwca.

POSŁUCHAJ. O pomyśle mówi Piotr Dziża ze Społecznego Komitetu 14 czerwca
Sztafeta pamięci

i

Autor: FB: Agata Grudzień / Społeczny Komitet 14 czerwca Nie wszyscy więźniowie posiadają zdjęcie

Organizatorzy proszą o opublikowanie grafiki na profilach i stronach w mediach społecznościowych wraz z adnotacją o dołączeniu do Sztafety i zaproszeniem do uczestnictwa w niej innych osób.


Do Sztafety Pamięci można dołączyć klikając TUTAJ

 Narodowa Wirtualna Sztafety Pamięci

i

Autor: Społeczny Komitet 14 czerwca Do inicjatywy można dołączyć wchodząc na profil Facebook: Narodowa Wirtualna Sztafeta Pamięci