Węgiel od samorządu. Tarnowianie chcą kupić jeszcze ponad 1000 ton surowca
Przypomnijmy, że Tarnów rozpoczął sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach na początku grudnia 2022 roku. Pierwszą partię surowca miasto odebrało ze składu w podtarnowskich Koszycach 2 grudnia. Została ona zmagazynowana w obiektach Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, a pierwsze dostawy do uprawnionych mieszkańców wyruszyły 5 grudnia. Od tamtego czasu trwa regularna sprzedaż opału tarnowianom. Jednakże nie zawsze odbywa się to we wcześniej wyznaczonym terminie. Powodem takiego stanu rzeczy, o czym niejednokrotnie informowali urzędnicy, są opóźnienia po stronie Polskiej Grupy Górniczej.
Mieszkańcy Tarnowa kupili dotychczas 800 ton węgla po preferencyjnych cenach. Z deklaracji złożonych przez osoby uprawnione wynika, że zapotrzebowanie przekracza 1000 ton. Miasto odnotowało również przypadki rezygnacji. Tarnowianie wycofali się z zakupu blisko 50 ton surowca.
Polecany artykuł:
– Nadal sporym kłopotem jest oczekiwanie na dostawę węgla. Do końca lutego ma na naszym składzie pojawić się kolejna partia. Rzeczywistość to pokazuje. Nieraz ma być dostawa, ale dostajemy informację, że pociągi nie zostały niestety załadowane. Możliwe, że będzie większa liczba rezygnacji. Teraz to około 50 ton. Nie jest to jeszcze lawina rezygnacji – powiedział w rozmowie z Radiem Kraków energetyk miejski Szymon Kozioł.
Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela ustalił, że koszt jednej tony węgla dla mieszkańców uprawnionych do zakupu po preferencyjnej cenie wyniesie 1950 złotych. Ponadto MPGK dostarczy surowiec do wyznaczonego przez kupującego miejsca w granicach administracyjnych miasta w cenie 50 złotych od tony.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]