W punktach można było rejestrować maksymalnie trzydziestu pacjentów tygodniowo. Tak mała liczba dawek sprawia, że pielęgniarki ze szczepieniami uwijają się nawet w dwa dni.
- We wtorek zaszczepiliśmy dwanaście osób, a we środę osiemnaście. Z czego to wynika? W jednej fiolce jest sześc dawek, więc musi być wielokrotność sześciu. Nie da się tego zrobić na pół – mówi Krystyna Mierzejewska, szefowa przychodni miejskiej nr 5 w Tarnowie.
Za trzy tygodnie liczba szczepionych seniorów po osiemdziesiątym roku życia zwiększy się. Do punktów szczepień będą zgłaszać się zarówno osoby po pierwszą dawkę, jak i po drugą.
- To i tak wciąż jest mało. Przychodnie są przygotowane na większą liczbę osób. Zadeklarowaliśmy Ministerstwu Zdrowia, że możemy szczepić również w weekendy. Mam chętne pielęgniarki i lekarzy, którzy przyszliby do pracy w sobotę. Tak szczepiliśmy przeciwko grypie. To było bardzo wygodne i nie zaburzało codziennej pracy przychodni. Jeśli będą robione większe dostawy szczepionek do Polski to będziemy tak szczepić - dodaje Krystyna Mierzejewska.
Tymczasem w Tarnowie funkcjonuje już bezpłatny transport na szczepienia. Mogą z niego skorzystać seniorzy, a także niepełnosprawni z określonymi schorzeniami. Transport jest realizowany wyłącznie na terenie miasta. Jeśli zajdzie taka potrzeba, przewożonej osobie może towarzyszyć opiekun. Szczegółowych informacji na temat przewozów udzielają pracownicy Urzędu Miasta Tarnowa pod numerami telefonów: 14 6882855, 14 6882835, 14682460, 14 6882833.
Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!