Ścieżka w koronach drzew Ciężkowice

i

Autor: Ścieżka w Koronach Drzew w Ciężkowicach/Facebook

Wiadomości z regionu

Ścieżka w koronach drzew w Ciężkowicach wkrótce gotowa. Otwarcie już w lipcu

2023-06-27 14:24

Powoli dobiegają prace związane z budową ścieżki w koronach drzew w Ciężkowicach. Podtarnowska gmina chce się stać prawdziwym centrum turystyki. Ma w tym pomóc nowa atrakcja za 20 milionów złotych. Otwarcie zaplanowano na lipiec 2023 r.

Ścieżka w koronach drzew w podtarnowskich Ciężkowicach ma przynieść gminie tytuł prawdziwego centrum turystyki w Małopolsce. Między innymi z tego powodu inwestycja uzyskała szereg dofinansowań ze środków województwa.

Prace ruszyły pod koniec 2022 roku, mimo że wtedy miały się już zakończyć. Pierwotne plany skutecznie pokrzyżowała inflacja i wzrost cen. Koszty budowy ścieżki skoczyły z 15 do 21 milionów złotych.

Według poprawionego projektu budowa miała się zakończyć w kwietniu tego roku. To się nie udało, ze względu na liczne problemy związane m.in. ze sporem między wykonawcami. Wygląda na to, że to już koniec opóźnień i ścieżką w koronach drzew będzie można się przejść już tego lata. Otwarcie zaplanowano na lipiec.

– Mam nadzieję, że uda się to zrobić pod koniec lipca. Zaplanowaliśmy to dokładnie na 23 lipca. Mamy ścieżkę położoną typowo w lesie na różnych wysokościach. W niektórych miejscach nad koronami drzew. Myślę, że perspektywa i krajobraz są tutaj takimi wyróżnikami – mówi Stanisław Kuropatwa, burmistrz Ciężkowic.

Ścieżka w koronach drzew w Ciężkowicach ma 1020 metrów długości, z czego 990 metrów na wysokości ok. 17 metrów nad ziemią. W pobliżu atrakcji będzie również parking na ok. 40 miejsc. Nie ustalono jeszcze cen biletów za wejście na ścieżkę.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Gra o Tron. To najprostszy możliwy quiz, a ty i tak nie będziesz mieć 10 na 10!

Pytanie 1 z 10
Jaka jest dewiza rodu Tyrellów?
Pracownicy Ady zwrócili wolność porzuconemu żółwiowi