Romuald Lipko

i

Autor: AKPA/Kurnikowski Romuald Lipko był jednym z najlepszych polskich kompozytorów

QUIZ

Quiz. Te przeboje napisał Romuald Lipko. Tworzył nie tylko dla Budki Suflera!

2024-03-01 14:21

Romuald Lipko był jednym z najwybitniejszych kompozytorów w historii polskiej muzyki. Od początku lat 70. był basistą, a później klawiszowcem i kompozytorem w zespole rockowym Budka Suflera, który założył wraz z Krzysztofem Cugowskim. Jednak artysta napisał wiele wspaniałych piosenek dla innych wykonawców. Przygotowaliśmy quiz, w którym przypomnicie sobie największe przeboje Romualda Lipki. Komplet punktów zdobędą tylko prawdziwi fani polskiej muzyki!

Największe przeboje Romualda Lipki napisane dla innych wykonawców. Quiz

Romuald Lipko był jednym z najlepszych polskich kompozytorów i multiinstrumentalistów. W 1974 roku założył w Lublinie wraz z Krzysztofem Cugowskim rockową formację Budka Suflera, z którą stworzył swoje największe przeboje takie, jak: „Cień wielkiej góry”, „Za ostatni grosz”, „Jolka Jolka, pamiętasz”, „Czas ołowiu”, „Jest taki samotny dom” czy „Bal wszystkich świętych”. Romuald Lipko ma na swoim koncie również wiele niezapomnianych hitów napisanych dla innych artystów. Współpracował z najlepszymi piosenkarzami, piosenkarkami i zespołami w Polsce.

Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 10 pytaniami z największymi przebojami Romualda Lipki. Warto więc przystąpić do quizu i sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy powodzenia!

Quiz. Te przeboje napisał Romuald Lipko. Tworzył nie tylko dla Budki Suflera!

Pytanie 1 z 10
Kto wykonywał przebój „Nic nie może wiecznie trwać”?

Wyjątkowy koncert Kombii w Tarnowie. Tak bawiła się publiczność! [GALERIA]

Tak zaczęła się kariera Budki Suflera. Historia z Koprem