Lady Pank

i

Autor: AKPA/Prończyk Lady Pank to jeden z najlepszych polskich zespołów lat 80.

QUIZ

Quiz. Polskie przeboje lat 80. Jak dobrze pamiętasz piosenki z czasów PRL?

2024-03-01 14:00

Polska muzyka lat 80. W tym okresie polska scena przeżywała jeden ze swoich najbardziej burzliwych okresów. W tamtym czasie rodzimą scenę szturmem zagarniały zespoły rockowe. To właśnie w latach 80., w czasach PRL, pojawiły się również pierwsze kapele punkowe i metalowe z prawdziwego zdarzenia. Muzyka podzieliła się na dwie sceny: w Opolu i Jarocinie. Przygotowaliśmy QUIZ ze znajomości polskich hitów lat 80. Maksimum punktów zdobędą tylko prawdziwi fani muzyki z okresu PRL!

Polskie przeboje lat 80. Quiz dla prawdziwych fanów

Polska muzyka w latach 80. była okresem, w którym powstało mnóstwo przebojów, które zdążyły osiągnąć już status kultowych, a większość z nich jest ciągle grana w rozgłośniach radiowych. Do najbardziej znanych artystów polskiej sceny muzycznej lat 80. należą m.in.: Anna Jantar, Maryla Rodowicz, Zdzisława Sośnicka, Krystyna Prońko, Irena Jarocka, Czesław Niemen, Marek Grechuta, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Krawczyk, Jacek Kaczmarski, Dwa Plus Jeden, Vox, Budka Suflera, Czerwone Gitary czy Breakout. Tamte czasy były również najbardziej burzliwymi w historii polskiej muzyki. To właśnie wtedy rodzimą scenę szturmowały kapele rockowe, punkowe i metalowe takie, jak: Maanam, Lombard, Oddział Zamknięty, Lady Pank, Perfect, Republika, Brygada Kryzys, Aya RL, T.Love, Dżem, Kult, TSA, Turbo czy KAT.

Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 10 pytaniami, dzięki któremu przypomnicie sobie największe polskie przeboje powstałe w latach 80. Warto więc przystąpić do QUIZU i sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy powodzenia!

Quiz. Polskie przeboje lat 80. Jak dobrze pamiętasz piosenki z czasów PRL?

Pytanie 1 z 10
Jaki jest świat w piosence „Skóra” zimnofalowej grupy Aya RL, która w 1984 roku zdobyła ogromną popularność na festiwal w Jarocinie?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sylwestrowy zawrót głowy za czasów PRL. Tak wyglądały bale pod znakiem trwałej ondulacji i radzieckiego szampana [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Wielka miłość Mariana Kociniaka. Historia z Koprem
Listen on Spreaker.