„Obecność”

i

Autor: New Line Cinema „Obecność” Jamesa Wana jest jednym z najlepszych współczesnych horrorów

QUIZ

Quiz. Najlepsze horrory po 2000 roku. Jak dobrze znasz te straszne filmy?

2024-03-04 15:24

Horrory mają wywoływać w widzach grozę, niepokój, obrzydzenie lub szok. Na początku XXI wieku mogło się wydawać, że wszystkie straszne i makabryczne historie zostały już opowiedziane na srebrnym ekranie. W końcu wszelkiego rodzaju wampiry, demony, duchy, wilkołaki, kanibale, maniakalni mordercy, zombie czy nawiedzone budynki od dekad straszyły kolejne pokolenia. Jednak twórcy nowoczesnego kina grozy wcale nie spoczęli na laurach. Przygotowaliśmy dla was quiz z najlepszymi horrorami po 2000 roku. Odważcie się w nim sprawdzić!

Najstraszniejsze horrory po 2000 roku. Quiz z najlepszymi filmami grozy

Horror jest jednym z najpopularniejszych gatunków filmowych. Jego początki sięgają w tak naprawdę początków kina. W końcu pierwszy horror powstał już w 1896 roku! Chodzi o trzyminutową francuską „Rezydencję diabła” w reżyserii George'a Mélièsa. Najważniejszym okresem dla rozwoju współczesnego horroru były zaś późne lata 60., a przede wszystkim lata 70. i 80. Mniej łaskawe dla tego gatunku okazały się lata 90. Istniały więc obawy, że nowe nowe stulecie nie odegra większej roli w tej materii. Jednak to właśnie po 2000 roku horror powstał z martwych i wciąż jest jednym z najbardziej pożądanych gatunków. Do najważniejszych produkcji z ostatnich lat należą m.in. „Naznaczony”, „Czarownica. Bajka ludowa z Nowej Anglii”, „Lighthouse”, „Babadook”, „Dziedzictwo. Hereditary”, seria „Piła” czy filmy z uniwersum „Obecności”.

Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 10 pytaniami, dzięki któremu przypomnicie sobie najstraszniejsze horrory po 2000 roku. Warto więc przystąpić do quizu i sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy powodzenia!

Quiz. Najlepsze horrory po 2000 roku. Jak dobrze znasz te filmy grozy?

Pytanie 1 z 10
Który duet aktorów wcielił się w role słynnego małżeństwa demonologów Eda i Lorraine Warrenów w horrorze „Obecność” (2013)?

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nawiedzone miejsca w Małopolsce. Historie z nimi związane wywołują ciarki na plecach! [GALERIA]

Niewiarygodne, jak sprawdziła się przepowiednia jasnowidza Jackowskiego! Zobaczył to bardzo dokładnie