Koszmar z ulicy Wiązów

i

Autor: AKPA Pamiętacie najlepsze horrory ery VHS?

QUIZ

Jak dobrze pamiętasz najlepsze horrory ery VHS? Quiz dla prawdziwych fanów!

2024-03-22 14:48

W erze VHS jednym z najpopularniejszych gatunków filmowych był horror. Półki osiedlowych wypożyczalni uginały się od kaset wideo, których pudełka straszyły okładkami z demonicznymi zabójcami, żywymi trupami, wampirami czy duchami. Chyba każdemu z nas sen z powiek spędzał Freddy Krueger czy Jason Voorhess. Też oglądaliście z ciarkami na plecach te przerażające klasyki? Koniecznie sprawdźcie się w naszym quizie o kultowych horrorach ery VHS. Maksimum punktów zdobędą tylko prawdziwi fani kina grozy!

Najlepsze horrory ery VHS. Quiz z klasykami kina grozy

Horrory opanowały amerykańską kinematografie pod koniec lat 60. XX za sprawą słynnej „Nocy żywych trupów” George'a A. Romero. Kolejne dekady przyniosły natomiast wysyp wszelkiego rodzaju seryjnych morderców, nierzadko posiadających cechy demoniczne, uzbrojonych w noże, maczety, siekiery czy piły mechaniczne. Największą popularność horrory zyskały jednak z erze VHS, która w naszym kraju zaczęła się pod koniec lat 80., a w latach 90. przeżywała swój najlepszy czas. To właśnie wtedy na półki w wypożyczalniach wideo trafiły najbardziej przerażające tytuły!

Przygotowaliśmy dla was test wiedzy z 10 pytaniami, dzięki któremu przypomnicie sobie kultowe horrory ery VHS. Warto więc przystąpić do quizu i sprawdzić swoją wiedzę. Życzymy powodzenia!

Jak dobrze pamiętasz najlepsze horrory ery VHS? Quiz dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Kto zabija obozowiczów w kultowym slasherze „Piątek trzynastego” z 1980 roku?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nawiedzone miejsca w Małopolsce. Historie z nimi związane wywołują ciarki na plecach! [GALERIA]

KAROL FRIZ WIŚNIEWSKI SZCZERZE O ZWIĄZKU Z WERSOW I O SWOJEJ SOLOWEJ PŁYCIE!