bankomat

i

Autor: Pixabay

Twoje finanse

Przy korzystaniu z bankomatu lepiej zachować ostrożność! Banki wprowadzają zmiany w opłatach

Transakcje gotówkowe, szczególnie dla osób korzystających z bankomatów, stają się w Polsce coraz droższe. W najbliższych miesiącach użytkownicy kart przekonają się o tym na własnej skórze. Działania banków sugerują, że prowizja za dokonanie wypłaty z bankomatu ukształtuje się nawet na poziomie 10 złotych.

Prowizje w bankomatach. Korzystanie z urządzeń będzie coraz droższe

Koszt transakcji gotówkowych wzrośnie zarówno dla osób wypłacających pieniądze z bankomatów, jak i dokonujących operacji gotówkowych w oddziałach banków. Radio RMF FM, na które powołuje się portal finansowy Money.pl, informuje, że prowizja w wysokości 10 złotych za wypłacenie pieniędzy z bankomatu stanie się w najbliższym czasie standardem. Modyfikację oferty kont zapowiedział już PKO BP. Zmian w cenniku, jak donosi portal Bankier.pl, specjalizujący się w tematyce finansowo-biznesowej, należy się spodziewać od 1 czerwca 2023 roku.

„Od 1 czerwca takie konta jak PKO Konto za Zero (stare), PKO Konto Rodzica, PKO Konto Pogodne, Konto Spektrum Adm., Konto Ulubione Adm. i Konto Codzienne Adm. zostaną przekształcone w Konto za Zero. Rachunek będzie za darmo, a karta będzie kosztowała 10 zł. Opłaty tej będzie można uniknąć, dokonując 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub Blikiem. Wypłata z bankomatów obcych będzie kosztowała 10 zł (za darmo Blikiem). Pierwsza wpłata i wypłata w placówce będzie za 0 zł, każda kolejna będzie kosztować 10 zł” – czytamy na łamach Bankier.pl.

Podwyżki nie dotkną tylko klientów PKO BP. Zapowiadają je również inne banki. BNP Paribas planuje od marca bieżącego roku zwiększyć m.in. ceny kart debetowych, koszt wybierania i wpłacania pieniędzy w oddziałach z 10 do 12 złotych, a także wypłaty z bankomatów obsługiwanych przez Euronet z 5 do 7 złotych. Jednak nie jest to koniec podnoszenia kosztów korzystania dla osób korzystających z bankomatów. RMF FM jest przekonane, że prowizja za wypłatę pieniędzy osiągnie w najbliższych miesiącach poziom 10 złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Sobotnia ortografia. Jak napiszesz to imię i nazwisko? To ulubieńcy widowni

Pytanie 1 z 10
Który zapis jest poprawny?
Kamila Wybrańczyk ostro o 500+