Raffaella Carrá

i

Autor: Wikimedia / Pixabay Raffaella Carrá oburzyła władze Watykanu

Wiadomości

„Pedro” podbija całą Polskę. Autorka przeboju podpadała Watykanowi

2024-06-01 12:01

Piosenka „Pedro”, którą w latach 80. nagrała włoska piosenkarka Raffaella Carrá, powrócił po ponad czterech dekadach w wersji zremiksowanej przez dwóch DJ-ów: Jaxomy’ego i Agatina Romera. Numer szybko urósł do rangi ogólnoświatowego przeboju, a wideo z tańczącym szopem stało się viralem w social mediach. „Pedro, Pedro, Pedro, Pedro, Pe” śpiewa też cała Polska. Drugie życie utworu spowodowało, że zaczęto się ponownie interesować również jego autorką, która ma na koncie wiele innych hitów. Jednak mało kto pamięta, że jej zachowanie wprawiło kiedyś w konsternacje sam Watykan. O co chodzi? Sprawdźcie!

Wszyscy śpiewają: „Pedro, Pedro, Pedro, Pedro, Pe”. Autorka hitu wstrząsnęła Watykanem

Raffaella Carrá, a właściwie Raffaella Maria Roberta Pelloni, jest niekwestionowaną gwiazdą włoskiej piosenki. Popularność zyskała również jako tancerka, aktorka oraz osobowość telewizyjna. W latach 70. prowadziła program „Canzonissima”, w którym wylansowała pierwszą włoską piosenkę w stylu disco pod tytułem „Rumore”. Stała się ona ogromnym przebojem na włoskich dyskotekach, a następnie zyskała rozgłos za granicą. Tańczono przy niej w klubach w Hiszpanii, Francji, Grecji, Turcji, Holandii, Japonii, ZSRR, Kanadzie czy Ameryce Południowej. W tym roku artystka powróciła na listy przebojów z nagranym w latach 80. hitem „Pedro”.

Raffaella Carrá ma w swoim życiorysie skandal obyczajowy, po którym było o niej głośno w samym Watykanie. Podczas jednego z odcinków programu „Canzonissima” wykonała piosenkę „Tuca Tuca”, pokazując się w topie odsłaniającym brzuch. Konserwatywni mieszkańcy Włoch byli w ogromnym szoku i głośno komentowali niestosowne, według nich, zachowanie piosenkarki. Niedowierzanie było tym większe, że Raffaella była pierwszą Włoszką, która pokazała się w telewizji w tak kusym stroju. Sytuację postanowiły skomentować również władze Watykanu. Napisano o niej artykuł w watykańskim piśmie „L'Osservatore Romano”, gdzie stwierdzono, że jej zachowanie było prowokacją.

Raffaella Carrá zmarła 5 lipca 2021 roku po długoletniej walce z nowotworem płuc. Miała 78 lat.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Lady Pank na juwenaliach w Tarnowie. Świetny koncert legendy polskiego rocka! [GALERIA]

Quiz. Najbardziej znane piosenkarki z czasów PRL. Te piosenki śpiewała cała Polska!

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Już nie ma dzikich plaż” Ireny Santor. „Puste plaże Juraty, zasnęły kosze już...”
Edyta Golec, czyli piękna żona Łukasza z Golec uOrkiestra. To ona nadaje grupie świeżości