Pasaż Odkryć zostanie wkrótce otwarty

i

Autor: Wojciech Gardoń

Pasaż Odkryć z prestiżową nagrodą. Tarnowski Park Doświadczeń wzbudza ogólnopolski zachwyt

2022-09-29 16:30

Tarnowski Park Doświadczeń, nazwany Pasażem Odkryć, którego oficjalne otwarcie miało miejsce na początku września 2022 roku, otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków w ramach XXVI edycji konkursu „Modernizacja roku & Budowa XXI wieku”. Docenione zostały prace modernizacyjne i konserwatorskie.

Pasaż Odkryć nagrodzony w ogólnopolskim konkursie

Pasaż Odkryć został zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja roku & Budowa XXI wieku” i trafił do jego ścisłego finału. Inwestycja została nagrodzona przez Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków. Doceniono przede wszystkim, jak informuje tarnowski magistrat, ogrom prac włożonych w modernizację zabytkowej kamienicy i jej wnętrz, w tym roboty konserwatorskie przy odkrytych podczas remontu polichromiach. Nagrodę w imieniu miasta odebrał podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie Tadeusz Kwiatkowski, wiceprezydent Tarnowa.

Pasaż Odkryć, mieszczący się w odrestaurowanej, zabytkowej kamienicy przy Rynku 4 w Tarnowie, jest miejscem, w którym odwiedzający, szczególnie uczniowie, mogą odkrywać nowoczesne technologie, a także poznawać ich związek z podstawowymi prawami nauki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Zapożyczenia i kalki językowe. Rozpoznasz rusycyzmy i germanizmy w języku polskim?

Pytanie 1 z 12
To jeden z najpopularniejszych rusycyzmów w języku polskim. Wskaż go:
Jadwiga Krowiak i Sara Kreis w Mam Talent wyginają się do hitu Sanah. Jurorzy zaniemówili!