W 2019 roku z opieki lekarza, pielęgniarek i psychologa skorzystało ponad 170 osób. Od początku funkcjonowania placówki to już ponad 200 osób.
- Zdarzają się osoby zupełnie sprawne fizycznie, ale np. z demencją, chorobą Choroba lub Alzheimera. Druga grupa to osoby leżące, np. po złamaniach, po pobycie w szpitalu czy udarze - mówi Katarzyna Stempak z Centrum Wsparcia Opiekunów Nieformalnych Osób Niesamodzielnych „Bezpieczna Przystań”.
„Bezpieczna Przystań” oferuje tzw. opiekę domową, czyli pomoc w codziennych czynnościach. Potrzebujący mogą liczyć również na rehabilitacje, ale bardzo w ograniczonej, podstawowej formie.
- Pomagamy też opiekunom, którzy mogą skorzystać z grupowych warsztatów z zakresu opieki nad osobami niesamodzielnymi, grup wsparcia umożliwiających wymianę doświadczeń pomiędzy opiekunami, szkoleń cyfrowych - dodaje Katarzyna Stempak
Polecany artykuł:
Placówka przy ul. Sanguszków 28A dysponuje siedmioma pokojami dwuosobowymi i trzyosobowymi wyposażonymi w łazienki przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
O warunkach, jakie trzeba spełnić, aby skorzystać z opieki przeczytacie TUTAJ