Celem tej przebudowy była poprawa warunków pobytu pacjentów oraz poprawa warunków pracy personelu oddziału okulistyki. Zorganizowano gabinety do badań, przy pokojach powstały łazienki, wszystko zostało przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo przy oddziale działa, unikatowa w skali regionu, poradnia konsultacyjna dla wcześniaków i noworodków.
Polecany artykuł:
- Rzeczywiście wykonujemy bardzo dużo zabiegów. Rocznie to jest od trzech, do czterech tysięcy pacjentów. Samych zaćm to jest 12 zabiegów dziennie. Wykonujemy je w tej chirurgii jednego dnia, więc pacjenci nie leżą na oddziale, tylko wracają do domów. Oczywiście zajmujemy się też urazami, jak są takie pilne przypadki. To jest jeszcze obszar leczenia jaskry, siatkówki. Robimy zabiegi, które dawniej wykonywano tylko w klinice, a dzisiaj, dzięki sprzętowi i my się tym zajmujemy, bo jest taka potrzeba. Społeczeństwo się starzeje, więc tych problemów ze wzrokiem jest bardzo dużo. Nie brakuje też pacjentów cukrzycowych – przyznaje Maria Ostafil – kierownik oddziału okulistyki Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.
Dzięki przebudowie powierzchnia oddziału powiększyła się do około tysiąca metrów kwadratowych. Będzie można więc przyjmować więcej pacjentów i skróci się czas oczekiwania na zabiegi. Wartość inwestycji to 5,8 mln zł, Województwo Małopolskie przekazało 3 mln zł, reszta pochodziła z budżetu tarnowskiego szpitala.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]