TNF statuetki

i

Autor: Justyna Świderska Oprócz dorosłych, swoich filmowych faworytów wskażą też dzieci i młodzież

Nie tylko dorośli. Jakie nagrody przyzna dziecięce i młodzieżowe jury 35. TNF? [AUDIO]

2021-05-26 14:56

Już można kupować bilety. Ruszyła przedsprzedaż wejściówek na projekcje w ramach 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. W ramach konkursu o Grand Prix festiwalu powalczy 12 tytułów. Zwycięzcę wybierze jury, któremu w tym roku przewodniczyć będzie Juliusz Machulski. Ale oprócz dorosłych, swoich faworytów wskażą też dzieci i młodzież. Jakie nagrody przyznają?

Tarnowska Nagroda Filmowa To festiwal, który nie tylko ma promować i nagradzać polskie kino, ale również edukować. Dlatego od lat, oprócz dorosłego jury, swoich faworytów wskazują też dzieci i młodzież. W tym roku, już po raz drugi w historii festiwalu, skład Jury Młodzieżowego uzupełnił autor najlepszej recenzji zgłoszonej na ogólnopolski konkurs „Skrytykuj!” Komisja konkursowa uznała, że najlepszy tekst napisał Jan Cygan, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie.

POSŁUCHAJ: O młodzieżowym i dziecięcym jury 35. TNF mówi Dominika Dąbek z Tarnowskiego Centrum Kultury

- Komisja pokusiła się nawet o stwierdzenie, że Tarnów staje się zagłębiem młodej krytyki filmowej. Dodam, że w tym roku zgłosiło się do nas 21 studentów i uczniów szkół średnich, chcących wziąć udział w pracach Jury Młodzieżowego. Po udziale w serii wykładów „MovieMy o kinie” oraz w teście wiedzy o filmie, 7 osób z najwyższymi wynikami testu dołączyło do tego gremium. Jury Młodzieżowe przyzna wybranemu przez siebie twórcy nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych oraz Statuetkę Kamerzysty. Laureata poznamy podczas Gali Zakończenia festiwalu, 12 czerwca – mówi Dominika Dąbek, specjalistka o spraw filmu w Tarnowskim Centrum Kultury.

Koniec M jak miłość. Duch Lucjana w finale sezonu w 1594 odcinku! Takich scen w serialu jeszcze nie było

Najmłodszym gremium oceniającym filmy w ramach konkursu Młodego Widza jest od 15 lat Jury Dziecięce Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Jurorzy wybiorą jedną z 21 bajek i najlepszej według nich animacji przyznają również nagrodę finansową w wysokości 5 tysięcy złotych oraz nową od tego roku Statuetkę Maszkaronka. Zgłoszone do konkursu tytuły zostaną pokazane w trzech zestawach konkursowych. Aby sprostać wymogom sanitarnym, Jury Dziecięce będzie oglądać konkursowe propozycje od 8 do 10 czerwca w Kinie Marzenie, ale bez udziału publiczności. Te same tytuły mali widzowie będą mogli zobaczyć w Amfiteatrze Letnim. Nagrodzoną bajkę w zestawie z innymi bajkami będzie można zobaczyć w Epilogu w kinie Marzenie - 13 czerwca o godz. 11:00.

Ciekawostką jest propozycja skierowana do widzów w wieku 12 lat. To ekranizacja bestsellerowej powieści Marcina Szczygielskiego „Czarny młyn”. Opowieść o dzieciakach, które mieszkają w małym miasteczku i chcą przeżyć prawdziwą przygodę. Pewnego razu, mimo zakazów, postanawiają wejść na teren starego fabrycznego młyna. To początek serii niesamowitych zdarzeń. Film w ramach festiwalu będzie pokazywany 8 czerwca w Kinie Marzenie.

Przypomnijmy, jubileuszowa, 35. Tarnowska Nagroda Filmowa potrwa od 5 do 12 czerwca. Wydarzenia zaplanowano w Kinie Marzenie, Amfiteatrze Letnim, Tarnowskim Centrum Kultury i Galerii Miejskiej BWA. Imrezę otworzy koncert Jazz Band Młynarski – Masecki, natomiast na zakończenie zaplanowano recital Zbigniewa Zamachowskiego. O szczegółach przeczytacie na stronie tarnowskanagrodafilmowa.pl

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?