Nie przychodź, jeśli nie musisz! Chorują urzędnicy Wydziału Komunikacji [AUDIO]

2021-03-10 8:00

Z utrudnieniami muszą się liczyć osoby, które mają załatwienia w Wydziale Komunikacji tarnowskiego Urzędu Miasta. Z powodu choroby oraz kwarantanny szeregu pracowników, wydział musiał ograniczyć osobiste wizyty klientów. Wydłużył się również czas załatwiania zgłaszanych spraw. Niestety, nie da się tego usprawnić. Jak długo potrwają ograniczenia?

Kierowca

i

Autor: Skica911/Pixabay/ CC0 Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

Zarówno Covid 19, jak i sezonowe choroby znacząco przerzedziły kadrę zatrudnionych w Wydziale Komunikacji tarnowskiego magistratu. Szereg urzędników musi odbyć obowiązkową kwarantannę, albo poczekać aż objawy chorobowe miną i będą mogli wrócić do codziennych obowiązków. Na razie przebywają na zwolnieniach lekarskich. Z tego powodu pozostali urzędnicy zaapelowali do mieszkańców, aby osobiste wizyty w Wydziale ograniczyć do tych niezbędnie koniecznych. Najlepiej natomiast do załatwień wykorzystywać w najbliższym czasie drogę elektroniczną, z której można korzystać bez wychodzenia z domu.

POSŁUCHAJ: O utrudnieniach w Wydziale Komunikacji mówi Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prezydenta Tarnowa

- Braki kadrowe sprawiły, że wydłużył się czas załatwiania spraw. Teraz wizyty są umawiane nawet z trzydniowym poślizgiem, podczas gdy wcześniej sprawa zgłoszona rano mogła być załatwiana tego samego dnia wczesnym popołudniem. Dlatego przez jakiś czas lepiej się wstrzymać z odwiedzinami albo przychodzić tylko w sytuacji koniecznej. Na stronie tarnow.pl w zakładce eUrząd można też znaleźć listę tematów, które można załatwić, bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem Internetu – tłumaczy Ireneusz Kutrzuba z tarnowskiego magistratu.

Skwer Kościuszki bez okrętu ORP Błyskawica. Jednostkę czeka trzymiesięczny remont

I dodaje, że w przypadku Wydziału Komunikacji chwilowa nieobecność pracowników spowodowana chorobą lub kwarantanną to prawdziwy problem. Nie ma bowiem możliwości przesunięcia do wydziału pracowników z innych stanowisk. Muszą oni mieć specjalne upoważnienia i certyfikaty dostępu do Ogólnopolskiego Systemu Ewidencji Pojazdów, CEPIK-u i dlatego nie można ich tak łatwo zastąpić innymi urzędnikami.

Trudna sytuacja może potrwać około 10 dni, do dwóch tygodni. Ireneusz Kutrzuba ma nadzieję, że w tym czasie pracownicy skończą chorować i odbywać kwarantannę i zaczną systematycznie wracać do pracy, co z pewnością usprawni obsługę klientów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Oto pytania! [QUIZ]
Pytanie 1 z 15
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?