Polecany artykuł:
Po długich kolejkach nie ma już śladu. Do punktów szczepień w Tarnowie i regionie zgłaszają się pojedyncze osoby, które chcą przyjąć preparat przeciwko COVID-19. Szczepienia są dobrowolne, jednak lekarze zwracają uwagę, że to sposób na zatrzymanie kolejnej, już czwartej fali koronawirusa, która spodziewana jest jesienią. Do szczepienia zachęca między innymi Jan Musiał, szef Zespołu Przychodni Specjalistycznych i Mościckiego Centrum Medycznego w Tarnowie.
- Niechęć do szczepień może skutkować nie tylko kolejnym lockdownem, ale także może pogorszyć dostęp do leczenia, kiedy wszystkie siły i środki znów będą skoncentrowane na koronawirusie i Covid-19. W tej chwili nie ma problemu z dostępem do szczepień. Na terenie Tarnowa jest kilkanaście punktów, gdzie można przyjąć szczepionkę, między innymi w Zespole Przychodni Specjalistycznych i MCM. Ostatnie tygodnie wakacji warto wykorzystać na zaszczepienie się – przekonuje Jan Musiał.
Szczepienia przeciwko COVID-19 wykonywane są w kilkunastu punktach na terenie miasta. Preparat można również przyjmować w punktach mobilnych, które są organizowane przy okazji większych, plenerowych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych w regionie. Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie realizuje szczepienia w nowym miejscu. Teraz pacjenci zgłaszają się przy ul. Lwowskiej 178A, czyli w budynku Ośrodka Zdrowia Psychicznego. Chętni mogą się zgłaszać bez wcześniejszej rejestracji. W razie pytań i wątpliwości można dzwonić pod numer: 14 63-15-813.
Polecany artykuł:
Z kolei wójt Gminy Tarnów zachęca mieszkańców, aby wspólnie pomogli zawalczyć o milion złotych. To w ramach ogłoszonych przez rząd zmagań dla samorządów. Te, z najwyższym odsetkiem zaszczepionych osób, otrzymają duże wsparcie finansowe. Preparat przeciwko COVID-19 chętni będą mogli przyjąć między innymi w niedzielę, 15 sierpnia, podczas obchodów rocznicy Bitwy Warszawskiej w Woli Rzędzińskiej.
W Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Gumniskiej, prowadzonym przez ZPS i MCM szczepionkę przyjęło ponad 19 tysięcy osób. W Tarnowie wskaźnik szczepień wynosi około 42%. Ale aby uzyskać tzw. odporność populacyjną, preparat musi przyjąć 80% mieszkańców.