Sytuacja, w której się znaleźliśmy powoduje, że nauczyciele wbrew obawom muszą zmierzyć się z cyfrowymi narzędziami do nauki zdalnej. Nawet jeżeli wcześniej nie próbowali, teraz na równi z uczniami muszą zdobywać nowe kompetencje. Stowarzyszenie Miasta w Internecie postanowiło wesprzeć polskie szkoły, nauczycieli i uczniów w uruchomieniu różnorodnych form nauki online, w nauce korzystania z darmowych narzędzi i cyfrowych pomocy dydaktycznych, a także z treści edukacyjnych dostępnych w Internecie. Co ważne, pomoc specjalistów ze Stowarzyszenia także jest darmowa.
- W ofercie są między innymi narzędzia, które są już dostępne w każdej szkole, ale dotychczas były wykorzystywane w niewielkim zakresie, mimo że dają bardzo szerokie możliwości. Niektóre z pakietów to możliwość zorganizowania pracy zdalnej klasy i szkoły, bezpieczny dostęp do zasobów edukacyjnych – mówi Grzegorz Foltak ze Stowarzyszenia Miasta w Internecie. - Są na przykład platformy umożliwiające prowadzenie lekcji on-line, realizację zadań i ćwiczeń, ale także umożliwiające sprawdzenie wiedzy przekazanej uczniom. Nie mam na myśli klasycznych kartkówek, ale na przykład testy w postaci quizów – dodaje.
Nauczyciele zainteresowani poszerzeniem swojej wiedzy w zakresie cyfrowych narzędzi edukacyjnych wstępne informacje znajdą w Aktualnościach na stronie FabrykaPrzyszłości.pl. Natomiast o szczegóły możecie pytać telefonicznie i mailowo.