Wiadomości z regionu

Na Ścieżkę w Koronach Drzew bez psa i kota. Zakaz wprowadzania zwierząt

2024-06-02 9:08

Ten zakaz zaskoczył wiele osób, które w towarzystwie swoich czworonożnych pupili chciały odwiedzić najnowszą atrakcję turystyczną regionu tarnowskiego. Tymczasem na Ścieżkę w Koronach Drzew, która od pewnego czasu cieszy turystów w Ciężkowicach, nie można wprowadzać ani psów, ani kotów. Dlaczego?

Operatorzy powołują się na względy dotyczące bezpieczeństwa. To główny powód, dla którego na Ścieżkę w Koronach Drzew w Ciężkowicach, nie można wprowadzać psów czy kotów. Regulacja zaskakuje niektórych turystów, dla których podróżowanie z czworonogiem jest czymś naturalnym. Zwłaszcza, że w ostatnich latach coraz więcej miejsc, takich między innymi jak hotele czy pensjonaty, jest przyjaznych obecności zwierząt. Jednak na ciężkowicką ścieżkę lepiej nie zabierać psa czy kota, jeśli chcecie skorzystać z tej atrakcji.

„Drodzy Odwiedzający, uprzejmie przypominamy, że ze względów bezpieczeństwa na Ścieżce Ścieżka w Koronach Drzew w Ciężkowicach obowiązuje zakaz wprowadzania psów i kotów. Już myślimy o tym, jak w przyszłości wprowadzić udogodnienia dla właścicieli i ich czworonożnych przyjaciół, o czym będziemy informować. Tymczasem dziękujemy za uszanowanie zasad korzystania ze Ścieżki i życzymy spacerów pełnych wielu wrażeń.” – czytamy na profilu FB obiektu w Ciężkowicach.

Ale Ścieżka w Koronach Drzew to nie jedyna atrakcja, która zakazuje wprowadzania psów i kotów. Również w pobliskim Rezerwacie Skamieniałe Miasto obowiązują ograniczenia w tym zakresie. Regulamin zabrania wchodzenia z psami, wskazując między innymi, że szczekanie psa ma negatywny wpływ na populację dziko żyjących zwierząt, zwłaszcza w okresie rozrodu i wyprowadzania młodych, a pozostawiane odchody psów mogą wpływać na przenoszenie chorób na dziko żyjące zwierzęta i utrudniać zwiedzanie innym turystom.

Spacer ścieżką w koronach drzew - Ciężkowice

Przypomnijmy, Ścieżka w Koronach Drzew w Ciężkowicach mierzy nieco ponad kilometr, miejscami podest wznosi się na wysokości ponad 20 metrów nad ziemią. Długo wyczekiwana inwestycja pozwala obcować z przyrodą. To element dużego projektu pod nazwą „ZIEMIA – WODA – POWIETRZE”. Obejmuje on także Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Park Zdrojowy oraz Szlak Nietoperzowy. Szlak spacerowy znajduje się w przysiółku Rakutowa. Wartość projektu, realizowanego od 2019 roku, przekroczyła kwotę 30 mln zł. 17 mln to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Kolejne 5 mln na realizację tego zadania przekazał samorząd Województwa Małopolskiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Kultowe samochody z czasów PRL. Czy pamiętasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
1. Zacznijmy od czegoś prostego. Ten samochód to oczywiście popularny:
Maluch