Rozbudowa Azylu Dla Zwierząt w Tarnowie to konieczność, nie tylko ze względu na zmieniające się wymogi dotyczące tego typu placówek. Aby ułatwić i przyspieszyć pracę utworzono na miejscu gabinet weterynaryjny, w którym na stałe dyżuruje lekarz. Dzięki temu udało się skrócić czas oczekiwania czworonogów na pomoc.
Polecany artykuł:
- Wcześniej trzeba było jeździć do lecznicy, więc wszystko trwało dłużej. Teraz gabinet i lekarz są na miejscu, wszystko można wykonać już w Azylu. Weterynarz codziennie dogląda naszych podopiecznych, może tutaj wykonywać szczepienia, podawać leki czy wykonywać inne zabiegi. Powstało także nowe pomieszczenie do przygotowywania mokrych i ciepłych posiłków dla psów, oraz nowe zupełnie pomieszczenie do kąpania i strzyżenia psów. Tego nie mieliśmy wcześniej. Mamy też osobne pomieszczenie dla chorych kotów, czyli izolatkę i wyremontowaliśmy budynek administracyjny – wylicza Adrian Starzyk, kierownik Azylu dla Zwierząt w Tarnowie.
Rozbudowywane są również boksy, w których przebywają psy. Aktualnie trwa budowa sześciu takich pomieszczeń. Inwestycja jest konieczna, bo liczba zwierząt, które trafiają do placówki, stale jest wysoka. Obecnie w placówce przebywa około 130 psów i kotów. Ta liczba raczej się utrzymuje, ale zbliżający się czas wakacji napawa niepokojem. Od lipca do września rośnie bowiem liczba interwencji i czworonogów wymagających pomocy zdecydowanie przybywa. To zwykle najtrudniejszy czas dla tego typu placówek. Kierownik Starzyk przewiduje, że zwłaszcza w czasie wakacji dodatkowe boksy będą bardzo potrzebne. Prace przy ich budowie trwają i mają się zakończyć za około miesiąc. W sumie wszystkie działania modernizacyjne kosztowały dotychczas około 140 tysięcy złotych.
Jednocześnie tarnowski Azyl dla Zwierząt stara się promować adopcje zwierząt. To jedyny sposób, aby w placówce ubywało podopiecznych. Aby przekonać tarnowian do przygarnięcia psa lub kota Azyl organizuje spacerki z psami. Można przyjechać do placówki i dostać czworonoga na spacer po dwukilometrowej trasie w pobliżu obiektu. Takie zapoznanie z psiakiem często kończy się adopcją. A procedura adopcyjna nie jest skomplikowana. Dodatkowo placówka deklaruje pomoc i ułatwienia. Nie oznacza to jednak braku kontroli nad dalszym losem zwierzęcia. Konieczne jest zagwarantowanie dobrych warunków bytowych, pies w żadnym wypadku nie może być trzymany na łańcuchu. O szczegółach przeczytacie na stronie azyl.tarnow.pl.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]