Cela więzienna

i

Autor: Ichigo121212/Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

KRADŁ kosmetyki, jedzenie, a nawet złom. Tarnowscy policjanci zatrzymali ZŁODZIEJA spod Krakowa

2022-06-29 9:30

W ręce tarnowskich policjantów wpadł 34-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego. Mężczyzna został zatrzymany w związku z serią kradzieży, do których doszło między innymi w sklepach na terenie Tarnowa, Mielca, Dębicy oraz Krakowa. Wartość skradzionego towaru oszacowano na 50 tysięcy złotych. To nie pierwszy jego konflikt z prawem.

15 zarzutów kradzieży dla złodzieja spod Krakowa

Podejrzanego o dokonanie serii kradzieży ze sklepów na terenie Tarnowa, Mielca, Dębicy, Żor oraz Krakowa zatrzymano w Tarnowie początkiem czerwca 2022 roku. To 34-latek spod Krakowa, który usłyszał łącznie 15 zarzutów kradzieży. Jego łupem miały paść głównie kosmetyki i artykuły spożywcze, ale nie tylko. Mundurowi udowodnili mu również włamanie do punktu skupu złomu metali kolorowych. Stamtąd wyniósł miedź wartą około 2 tysiące złotych. Tych kradzieży dokonywał od kwietnia do końca maja br. na terenie województwa małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz śląskiego. Łącznie mężczyzna skradł przedmioty warte ponad 50 tysięcy złotych.

- Początkiem czerwca br. policjanci z Mościc zatrzymali 34-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu krakowskiego, który w Tarnowie dokonał kilku kradzieży ze sklepów drogeryjnych. Podczas przesłuchania tarnowscy policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić mężczyźnie w sumie 15 zarzutów kradzieży artykułów spożywczych oraz kosmetyków począwszy od różnego rodzaju perfum, dezodorantów, kremów skończywszy na maszynkach, piankach i żelach do golenia wartości ponad 50 tysięcy złotych - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Mężczyzna przyznał się do postawionych mu zarzutów. Tarnowska prokuratura wystosowała do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla niego. Tarnowski sąd przychylił się do prośby śledczych i 34-latek trafił do zakładu karnego. Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Za kradzieże i włamanie w warunkach recydywy grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Quiz. Wakacyjne przeboje muzyczne. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 12
"Rewelacja na Bałtyku, lody, lody na patyku" to utwór zespołu Skaner. Tytuł piosenki to "Lato w..."
Richard Hammond i ekipa The Grand Tour w Polsce