Czarownice z Tarnowa znowu w akcji – organizują REMONT domu dla chorej seniorki!

2022-06-28 17:00

Wolontariuszki z Klubu Czarownic w Tarnowie nie przestają pomagać. Na co dzień wspierają seniorów paczkami żywnościowymi i pomocą w załatwianiu różnych sprawunków, ale tym razem chcą zorganizować remont domu. Potrzebuje go pani Maria, która od urodzenia choruje z powodu dziecięcego porażenia mózgowego.

Materiały budowlane, farby, ale także meble czy sprzęt AGD. Wszystko się przyda tarnowskim Czarownicom. Tym razem kobiety działające w klubie wolontariuszy postanowiły pomóc pani Marysi z Tarnowa. Seniorka jest samotna, od dzieciństwa zmaga się z niepełnosprawnością, spowodowaną przez dziecięce porażenie mózgowe. Mieszka w skromnych warunkach, a jej największym marzeniem jest prysznic w łazience, bo z powodu problemów w poruszaniu, korzystanie z wanny jest dla niej dużym kłopotem.

- Staramy się pomóc i muszę przyznać, że znalazłyśmy już wielu sprzymierzeńców. Prace remontowe pomogą nam wykonać osadzeni z Zakładu Karnego w Tarnowie. Znalazły się też osoby, które przekazały nam część potrzebnych rzeczy i materiałów. Ale część trzeba też dokupić, dlatego założyłyśmy zrzutkę i dodatkowo zbieramy pieniądze, żeby przeprowadzić remont. Poza tym wymarzonym prysznicem, chcemy też pani Marysi wyremontować dach, bo nad gankiem jest teraz zwykła folia. Już nawet udało się znaleźć fachowca, który obiecał się tym zająć. Jesteśmy bardzo wdzięczne i mamy nadzieję, że dzięki pomocy dobrych ludzi uda się tę akcję doprowadzić do szczęśliwego końca – mówi Beata Janowska – Ptasznik, szefowa tarnowskich Czarownic.

Beata Janowska i p. Marysia 2

i

Autor: Beata Janowska Ptasznik Kolejni wolontariusze dołączają do akcji tarnowskich Czarownic
Usmażyliśmy jajko na osiedlowym parkingu

Wolontariuszki z Klubu Czarownic w Tarnowie działają przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów. Wielokrotnie angażowały się w zbiórki i akcje pomocowe, między innymi dla medyków i samotnych seniorów w trakcie trwania pandemii koronawirusa, dla pogorzelców czy uchodźców z Ukrainy. Chętnie przyjmą niepotrzebne rzeczy, które zostały po remoncie, takie jak płytki, panele, farby, pędzle czy szpachle. Zbierają też ekipę osób, które zechcą pomóc pani Marysi w zadbaniu o ogród. Seniorka samodzielnie nie ma takich możliwości, a konieczne jest koszenie i sprzątanie. Zainteresowani mogą się kontaktować z Czarownicami za pośrednictwem konta Beaty Janowskiej - Ptasznik na portalu Facebook.

Beata Janowska i p. Marysia 1

i

Autor: Beata Janowska Ptasznik Coraz bliżej spełnienia marzenia pani Marii

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ o etyce i moralności. Czy jesteś dobrym człowiekiem?

Pytanie 1 z 10
Często pomagasz potrzebującym?