- Prośba na razie nie może być rozpatrywana, bo ma charakter nieoficjalny – tłumaczy rzecznik prezydenta Tarnowa – Ireneusz Kutrzuba. - W oparciu o przepisy ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami, kodeks cywilny czy uchwały Rady Miejskiej, wszystkie decyzje związane z dysponowaniem nieruchomościami komunalnymi mogą być procedowane, ale na podstawie oficjalnie złożonego wniosku – dodaje.
Wniosek o udostępnienie miejskich obiektów Poczta Polska powinna złożyć oficjalnie, przez ePUAP. Musi się w nim znaleźć podpis elektroniczny, umożliwiający identyfikację składającego wniosek. W odpowiedzi tarnowskich urzędników do Poczty Polskiej znalazła się również prośba o podanie podstawy prawnej, w oparciu o którą nieruchomości miejskie miałyby zostać udostępnionej tej instytucji.
Przypomnijmy, wcześniej samorządy otrzymały również mailem, żądanie wydania spisu wyborców. Władze Tarnowa zdecydowały, że nie udostępnią danych Poczcie Polskiej. A przynajmniej nie na podstawie anonimowego maila, który trafił na skrzynkę mailową urzędu.
- Udostępnienie jakichkolwiek danych byłoby złamaniem RODO - wyjaśnia Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prezydenta Tarnowa. Jeżeli nadejdzie mail przesłany przez e-PUAP, podpisany przez konkretne osoby z Poczty Polskiej, upoważnione do tego celu, to wówczas podda się go analizie formalno-prawnej i w odpowiedni sposób zareaguje – dodaje.