Akademia Tarnowska

i

Autor: Akademia Tarnowska Koncert juwenaliowy odbędzie się w tym roku 25 maja na kampusie Akademii Tarnowskiej

Wiadomości

Akademia Tarnowska będzie kształcić lekarzy. Ruszyła rekrutacja na długo wyczekiwany kierunek

Akademia Tarnowska rozpoczęła rekrutację na kierunek lekarski. Uczelnia zdecydowała się na podjęcie tego kroku po przeprowadzeniu dokładnej analizy prawnej aktualnej sytuacji, a także oficjalnym komunikacie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministry Zdrowia z 26 czerwca 2024 roku. Ministrowie zapowiedzieli w nim ujęcie tarnowskiej placówki w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie limitów przyjęć na studia na kierunku lekarskim. Rekrutacja ruszyła we wtorek, 9 lipca.

Akademia Tarnowska rozpoczęła rekrutację na kierunek lekarski

Akademia Tarnowska od dłuższego czasu starała się o uruchomienie medycyny. Taka możliwość pojawiła się pod koniec ubiegłego miesiąca. Uczelnia posiada ważną decyzję Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, która pozwala na prowadzenie w Tarnowie kształcenia na długo wyczekiwanym kierunku lekarski. Przypomnijmy, że Akademia Tarnowska ma również pozytywną opinię Ministra Zdrowa, wydaną jeszcze w poprzednim roku. Rekrutacja na kierunek lekarski ruszyła w wtorek, 9 lipca.

— Jesteśmy w stałym kontakcie z oboma resortami, zastosowaliśmy się do wszystkich zaleceń Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Pani Ministra Leszczyna i Pan Minister Wieczorek zapowiedzieli, że zostaniemy ujęci w rozporządzeniu o limitach przyjęć więc postanowiliśmy rozpocząć rekrutację. Dalsza zwłoka w rozpoczęciu rekrutacji zagroziłaby, lub wręcz uniemożliwiłaby skuteczny nabór na kierunek lekarski na rok akademicki 2024/25 (rekrutacja podstawowa potrwa do 21 lipca 2024 roku – red.). To postawiłoby w bardzo trudnej sytuacji wielu absolwentów szkół średnich, którzy chcą studiować na kierunku lekarskim w Tarnowie – tłumaczy rektor Akademii Tarnowskiej, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. AT.

Jak zaznaczają władze Akademii Tarnowskiej, w ubiegłym roku większość uczelni rozpoczęła rekrutację przed publikacją rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia dotyczącego limitów przyjść na studia.

— Mając na uwadze powyższe argumenty, po przeprowadzeniu dogłębnej analizy prawnej podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu rekrutacji na kierunek lekarski — dodaje rektor.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji oraz kryteria kwalifikacji dla kandydatów na studia na kierunku lekarskim znajdziecie na stronie Akademii Tarnowskiej.

Jesteś świadkiem zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

To jedno z najpiękniejszych miast w Małopolsce. Te atrakcje powinien zobaczyć każdy turysta! [GALERIA]

Quiz. Maszkarony opanowały Tarnów! Czy rozpoznasz po zdjęciu, gdzie się znajdują?

Pytanie 1 z 14
Gdzie znajduje się Duch Teatru?
Duch Teatru
Julia von Stein świętuje urodziny swojego taty. „Coraz bliżej spadku”!