Wiadomości

Złoty meleks robi furorę w Tarnowie i regionie. Jak i kiedy można się nim przejechać? [GALERIA]

2023-07-15 14:54

Od początku lipca po trasach Tarnowa i regionu regularnie kursuje złoty meleks. Nowa atrakcja codziennie przyciąga turystów, którzy mogą dzięki niemu zwiedzić m.in. lokalne winnice. Na pokładzie elektrycznego pojazdu nie brakuje osób spoza Tarnowa, w tym obcokrajowców. Do końca wakacji każdy ma szansę, żeby się nim przejechać.

Złoty meleks robi furorę na tarnowskich ulicach. Legenda PRL jest oblegana przez turystów

Złoty meleks pojawiał się na trasach w regionie jeszcze przed wakacjami w ramach testów. Od 1 lipca elektryczny pojazd regularnie zabiera turystów, którzy chcą zwiedzić Tarnów i okolice. Tarnowska Organizacja Turystyczna wykorzystuje go głównie do promowania marki EnoTarnowskie.

Meleks zabiera pasażerów do winnic w Lubince, Janowicach i Dąbrówce Szczepanowskiej. Jednorazowo może się nim przejechać 12 osób. Wycieczki są darmowe i odbywają się codziennie, z małym urozmaiceniem w weekendy.

Być może z tego powodu złoty enomeleks okazał się strzałem w dziesiątkę. Jak przyznaje dyrektor Tarnowskiej Organizacji Turystycznej – meleks codziennie przeżywa pełne obłożenie.

– Z perspektywy kilku tygodni możemy powiedzieć, że meleks przyciągnął ludzi z zewnątrz. Akcja promocyjna spowodowała, że piszą o nim media w całym kraju. Widzimy, że tu w Tarnowie są nie tylko krajowi turyści, ale mamy też obcokrajowców, którzy korzystają z takiej formy spędzania czasu – mówi Marcin Pałach, dyrektor TOT.

Zainteresowanie ze strony turystów sprawiło, że w TOT planuje się kolejne tego typu atrakcje. W Tarnowie może się pojawić więcej meleksów, które obsługiwałyby turystów również poza sezonem.

(Eno)meleks w Tarnowie – szczegóły trasy

Wycieczki są organizowane do końca wakacji. Od poniedziałku do piątku meleks zabiera pasażerów z tarnowskiego rynku o godzinie 12. Jeden przejazd trwa 1,5 h.

W soboty elektryczny pojazd pojawia się na zielonym parking pod wieżą widokową w Dąbrówce Szczepanowskiej. Następnie odwiedza tamtejszą wieżę widokową. Stamtąd kursuje do Lubinki i dwóch winnic w Janowicach (Winnica Uroczysko oraz Winnica Janowice). W drodze powrotnej można natomiast zajrzeć do winnicy w Dąbrówce Szczepanowskiej. Trasa kończy się pod wieżą widokową. W soboty meleks kursuje dwa razy – o godz. 12.30 i o godz. 16.00. Za każdym razem przejazd trwa 3,5-4 h.

Turyści z np. Krakowa czy Rzeszowa mogą liczyć w niedziele na spore ułatwienie. Enomeleks z przewodnikiem na pokładzie zabierze ich o godz. 9 spod dworca PKP. Najpierw zajedzie do Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej. Później trasa wiedzie do winnic w Janowicach, Lubinki i Dąbrówki Szczepanowskiej. Potem meleks jedzie z powrotem na dworzec PKP w Tarnowie wzdłuż Dunajca.

Na wycieczki w weekendy obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegóły na temat przejazdu i rezerwacji można znaleźć na stronie Tarnowskiej Organizacji Turystycznej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Quiz. Bez tych piosenek nie było wesel w PRL! Jak dobrze pamiętasz te hity?

Pytanie 1 z 10
„Biały miś” jest jedną z legendarnych polskich piosenek, która od czasów PRL-u jest nieodłącznym elementem każdego wesela. Pochodzenie tego utworu jest do dzisiaj owiane tajemnicą. Kto jest uznawany za autora tego niekwestionowanego przeboju?
Największy absurd PRL. Każdy się z tego śmiał. Historia z Koprem