Początkowo twórcy: Kinga Rompała, Jakub Machowski i Hubert Motyka, zakładali, że praca zajmie im dwa lata. Ostatecznie aż osiem lat trzeba było czekać, żeby oparta na mitologii słowiańskiej, gra komputerowa „The End Of The Sun” ujrzała światło dzienne. Co ciekawe, poza przygodami wymyślonych bohaterów, do świata fantasy trafiły konkretne lokalizacje z okolic Tarnowa. W grze znajdziecie na przykład malowane kwiaty z Zalipia, czy charakterystyczne skały ze Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach.
Polecany artykuł:
Aby oddać słowiański klimat, twórcy odwiedzili polskie muzea etnograficzne, gdzie sfotografowali i zeskanowali setki przedmiotów oraz całe budynki, które następnie umieścili w grze. Wykorzystali w tym celu technikę fotogrametrii. Zeskanowali również elementy otoczenia naturalnego. Z kolei do animowania postaci wykorzystano urządzenia powszechnie znane z gier tanecznych. Uproszczona wersja Motion Capture pomogła przechwytywać ruch, który następnie umieszczano w grze.
Podczas poznawania fabuły „The End Of The Sun” można doświadczyć nie tylko wciągającej historii, ale przy okazji przyjrzeć się dawno zapomnianym codziennym czynnościom i przedmiotom, które nie są już używane w dzisiejszych czasach. Gracz wciela się w postać Żercy, słowiańskiego kapłana – maga, który ma moc władania ogniem. Jest on też obdarzony zdolnością podróżowania w czasie.
- Gra polega na ustawianiu w odpowiedniej kolejności, lub zmienianiu pewnych zdarzeń, tak, aby zaistniały i aby można było odkryć kolejne elementy i poznać całą historię. (…) Pisanie samej fabuły zajęło nam półtora roku. W filmach fabuła jest liniowa – ma początek, rozwinięcie, koniec. Natomiast w grze jest nieco inaczej. Pewne rzeczy mogą się zmienić, niekoniecznie gracz pójdzie tam, gdzie twórca by chciał. To trochę tak, jakby robić film, w którym ktoś nagle, zamiast oglądać dany kadr, może się obrócić w prawo i zobaczyć wszystkie kamery. Dlatego to jest takie skomplikowane, jeżeli chodzi o fabułę, bo to wszystko trzeba przewidzieć – wyjaśnia Jakub Machowski, jeden z twórców gry.
Polecany artykuł:
Twórcy „The End Of The Sun” zadbali również o polski i angielski dubbing gry, ale w wersji z napisami zostało przygotowanych w sumie aż 10 wersji językowych. Jest i ścieżka dźwiękowa, a na niej dwa śpiewane utwory. Premiera gry odbędzie się w środę, 29 stycznia 2025. Twórcy mają nadzieję, że gra oprócz dostarczenia rozrywki, przyczyni się do promocji Pogórza i regionu tarnowskiego. Autorzy przyznają, że chociaż praca przysporzyła im mnóstwa kłopotów i komplikacji, to nie zniechęcili się i mają w planach kolejne projekty. O szczegółach usłyszycie w naszej rozmowie – POSŁUCHAJ PODCASTU.
Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]