Do programu pilotażowego kwalifikują się osoby, które m.in. odpowiedzą na pytania ankietowe programu pilotażowego za pośrednictwem: infolinii 22 735 39 53 lub za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta. To właśnie na podstawie ankiety zostaną ocenione czynniki ryzyka i zostanie dobrany odpowiedni pakiet badań.
- Pakiet badań diagnostycznych wspólny dla kobiet i mężczyzn dotyczy pomiaru ciśnienia tętniczego, pomiaru masy ciała, wzrostu, obwodu w pasie oraz obliczenie wskaźnika masy ciała (BMI) a także ocena miarowości rytmu serca – wylicza Jan Musiał, szef Mościckiego Centrum Medycznego.
W programie „Profilaktyka 40 PLUS” najważniejsze jest jednak badanie krwi. Dotyczy to m.in. stężenia cholesterolu całkowitego albo kontrolny profil lipidowy, stężenie glukozy we krwi; poziom kreatyniny we krwi.
- Jeśli jest jakieś zagrożenie, to na podstawie tych wyników pacjent zgłasza się do swojego lekarza rodzinnego, a ten kieruje pacjenta na dalsze leczenie lub diagnostykę - dodaje Jan Musiał.
Polecany artykuł:
Badanie udzielane na podstawie skierowania w postaci elektronicznej wystawionego przez system. Wystarczy, zgłosić się z dowodem osobistym. Więcej szczegółów >>>TUTAJ <<<