sztuka „Bracia Karamazow”

i

Autor: Łukasz Grygiel Sztuka „Bracia Karamazow” nie doczekała się swojej premiery

Tarnów: Aktorzy powoli wracają do prób. Znamy tytuły planowanych premier [WIDEO]

Łukasz Grygiel 2020-05-19 10:56

Tarnowski teatr pozostaje zamknięty od dwóch miesięcy. Trwająca sytuacja epidemiczna póki, co uniemożliwia prezentację spektakli przygotowanych przez aktorów. Ci jednak nie tracą czasu. Z niecierpliwością wypatrują daty zniesienia kolejnych obostrzeń, bo to wiązać się będzie z ich powrotem do pracy. Sprawdziliśmy, jakie niespodzianki szykują dla widzów, po powrocie do normalności.

W kolejce czeka sztuka „Bracia Karamazow”. Z uwagi na koronawirusa, premiera została odwołana niemal w ostatnim momencie. Sztuka Fiodora Dostojewskiego to wędrówka przez świat kipiący miłością, przemocą i krwią. Widzowie szukają odpowiedzi, który z trzech braci jest winien śmierci ojca.

- W sztuce stawiamy sobie założenie, że każdy z nich trzech miał silną motywację do tego, aby zabić ojca. Stawiamy tezę, że oni zrobili to razem. Próbowali zabić tego ojca w sobie, tę część, która jest w nich tym ojcem - mówi tajemniczo reżyserka spektaklu Marta Streker.

To właśnie ta sztuka zostanie zaprezentowana widzom w pierwszej kolejności. Kiedy? To zależy wprowadzenia ostatniego, czwartego etapu znoszenia obostrzeń. Możemy spodziewać się, że nastąpi to na początku czerwca. Aktorzy będą potrzebować kilku dni, by robić tzw. próby wznowieniowe.

Bracia Karamazow

i

Autor: Łukasz Grygiel Premiera spektaklu "Bracia Karamazow" planowana była 14 marca

Kolejną premierą szykowaną przez tarnowskich aktorów jest sztuka dla najmłodszych „Jaś i Małgosia”. Dyrekcja „Solskiego” planuje pokazać ją końcem czerwca lub w wakacje. Widzowie będą mogli zobaczyć również kolejną odsłonę projektu „Muzyka na dachu”. Trwają też ustalenia obsadowe do kolejnej produkcji czyli „MayDaya” na festiwal komedii TALIA.

Dyrektor teatru Solskiego

i

Autor: Łukasz Grygiel Dyrektor "Solskiego" Rafał Balawejder, straty z tytułu pandemii, szacuje na 200 tysięcy złotych

Teatr przygotowuje się do powrotu do grania w „nowym reżimie sanitarnym”

- Zamówiliśmy urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń. Wykorzystują one promieniowanie UV-C nieodwracalnie dezaktywując bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje. W ciągu godziny usuwa 95% zanieczyszczeń w kilkusetmetrowej powierzchni. Zakupiona wersja jest przenośna i będzie wykorzystywana w przestrzeni Dużej i Małej Sceny, Sceny Underground czy samego foyer teatralnego – mówi szef tarnowskiego teatru Rafał Balawejder.

POSŁUCHAJ. Mówi szef tarnowskiego teatru Rafał Balawejder

Teatr w wyniku pandemii stracił ok. 200 tysięcy złotych. Dyrekcja zamierza skorzystać z pomocy w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Premiera w teatrze w Tarnowie